Islak Makyaj Yani Dewy Look Strobing Makyaj Modası

Islak Makyaj Yani Dewy Look Strobing Makyaj Modası

 

Dewy Look Strobing yani ıslak makyaj modası şu an tüm dünyada çok moda olan bir akım. Dewy Look Strobing makyajının nasıl yapılacağına geçmeden önce bir çok ünlü tarafından neden tercih edildiğinden ve bu akımın tüm dünyaya neden bu kadar hızlı yayıldığından bahsedeceğiz. Öncelikle yüzdeki istenen ıslak görüntünün nedeni nemli bir görüntünün daha sağlıklı bir görüntü vermesinden kaynaklıdır. Bu nemli görüntü hem daha geç hem de daha sağlıklı bir görüntü olmasını sağlayacaktır. Tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise verdiği doğal görünümdür. Islak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar;

– Islak makyaj yaparken öncelikle yüzümüze ışık vuran noktalara odaklanmalıyız. Yani elmacık kemikleri, kaş altları ve burundur. Islak makyaj da ki en önemli ürün aydınlatıcıdır. Buradaki nemli görünümü aydınlatıcı verir ancak aydınlatıcı nız yoksa bir miktar nemlendirici yüz kremi ve far bazınız da bulunan ışıltı bazıyla bu nemli görünümü elde edebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz ışık vuran bölgelere aydınlatıcı veya bir miktar nemlendiricinin ardından beyaz far bazını sünger ile bu bölgelere uygulayabilirsiniz.

– Eğer Dewy Look Strobing makyajı yapmayı düşünüyorsanız makyajınızdaki kullanacağınız renkler çok önemlidir. Bu makyajın amacı doğal bir görünüm elde etmek olduğu için canlı ve abartılı renklerden uzak durulmalıdır. Yaz kış uygulanabilen ıslak makyajda yazın açık renkler tercih ederken kışın ise daha koyu renklerle yapmanızı öneririz.

– Islak makyajı makyajı nızın en sonunda uygulamalısınız ve aydınlatıcı sürmeden önce yaptığınız makyaj da ki ürünlerin mat olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu makyajı yaptığınızda eğer sonbahar ve kış ayları değilse koyu renkli rujlar tercih etmemelisiniz daha çok dudak renginde, ten renginde yada açık kahverengi tonları gibi doğal renklerde rujlar tercih etmelisiniz. Eğer sonbahar, kış aylarında bu makyajı yapıyorsanız ve koyu renkleri tercih ediyorsanız rujunuzun mat olmasına dikkat etmelisiniz.

– Son olarak makyajı nızın tamamını bitirip aydınlatıcı ile ıslak bir görünüm elde etmek istediğiniz de yüzünüzün tamamında da bu uygulamayı yapabilirsiniz fakat. Işık vuran bölgelere uygulanması daha doğal ve sağlıklı bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Islak Makyaj Yani Dewy Look Strobing Makyaj Modası Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir