Kızıl Saçlılar için Makyaj Önerileri

Kızıl Saçlılar için Makyaj Önerileri

Çoğunlukla kızıl saçlara sahip olan bayanlar doğal bir güzelliğe sahiptirler. Eğer sizin de böyle güzel bir kızıl saçınız var ise asla güzelliğinizi bozmadan ve benim vereceğim birkaç küçük taktik ile güzel bir makyaj yapmalısınız.

Fondöten Önerilerim

Yüz makyajının en önemli ürünlerinden olan fondötenleri seçim aşamasında asla kırmızı ve pembe bazlı değil, sarımsı veya şeftali tonlara sahip bir fondöten seçmeniz mantıklı olacaktır. Ama eğer güzel ve profesyonel bir fondöten seçmezseniz kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden uygun güzel bir fondöten işinizi görecektir.

Gözleriniz için Önerim

Asla ama asla o güzel gözlerinize siyah yaklaştırmayın. Siyah bir rimel veya göz kalemi kullanacağınıza, kahverengiye yakın tonları kullanmak en mantıklısı olacaktır. O güzel gözlerinizde canlı ve doğal bir görünüm elde edilecek. Eğer far rengi olarak hangi renk kullanmalıyım diye sorarsanız tavsiyem camel, bej ve bal rengi olacaktır. Açık renklere sahip bir kadın iseniz göz kapağınızdan daha aydınlık bir renk uygulamak en mantıklısı olacaktır. Ama ilgiler üzerimde olsun derseniz turuncu rengi sizi bekleyecek. Eğer turuncu süreceğim derseniz hemen üzerine kahverengi tonlarında gölgelendirme yapmalısınız. Kızıl saçlara sahip olduğunuz için kırmızı renkler sizleri sevecektir. Ama eğer esmer iseniz mutlaka açık bir tona sahip bir far kullanmanız gerekir. Altın ve kahve serisi arasındaki tonları tercih etmenizi öneririz.

Allık Seçimi için Önerim

Güzel yüzünüze çok hafif renk vermek isterseniz allığınız şeftali tonlarında olmalıdır. Saçlarınız ile uyumu sağlar bu seçim. Fakat yüzünüze yapabileceğiniz en kötü şey ise bronza yakın tonları kullanmak olacaktır. Kısacası bronzdan uzak durmalısınız.

Ruj Seçimi için Önerim

Kırmızı eşittir risk diyorum ben. Ama bazen öyle kırmızı tonları oluyor ki kızıl saçlı bayanlara gerçekten çok canlı ve güzel bir görünüm verebiliyor. Bundan dolayı eğer kırmızı kullanmak istiyorum derseniz deneme yanılma yöntemi ile hangi tonların daha uyumlu olduğunu bulmalısınız. Ama ben riske girmek istemiyorum derseniz bej ve şeftali tonları tam yanınızda sizi bekliyor. Onlar size çok yakışacaklar.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir