Kolay Ruj Nasıl Sürülür?

Kolay Ruj Nasıl Sürülür?

ruj nasıl sürülür

ruj nasıl sürülür

Unutmayın, güzel sürülmüş bir ruj sizi dolgun, inanılmaz ve seksi gösterecektir. İşte ruj nasıl sürülür?

Zaman Ayırın

Böyle güçlü bir etkiyi hiçbir kozmetik malzemesi yaratamaz. Emin olabilirsiniz. Yani ruj sürmenin püf noktası zaman ayırmaktadır. Eğer ne kadar özen vererek ve dikkat ederek yaparsanız o kadar güzel bir şey ortaya çıkacaktır. Muhteşem dudaklarınıza zaman ayırın.

Doğru Rengi Yaratın

Dudaklarınıza her zaman fondöten uygulamayı unutmayın. Renksiz bir bazın önünde süreceğiniz rujun rengi daha belirgin olacaktır. Özellikle koyu renkli olmayan rujlarda bu daha da çok önem kazanmaktadır. Bir başka getirisi de, fondötenin dudak kırışıklarının sonunu getirmesidir. Fondöteni unutmayın.

Konturlarınızı Çizin

Kullanacağınız rujunuzla aynı renkte olan veya bir iki ton açık kontur kaleminizle muhteşem dudaklarınızın dış kenarlarını yavaş yavaş çizin. Bu şekilde dudaklarınızı şekillendirmiş ve rujunuz için sınır oluşturmuş olacaksınız. Sınırlarınızı çizin.

Özenle Sürün

Küçük ve sert olan bir dudak fırçası size yardımcı olacaktır. Böyle bir fırçayla hem dikkatlice sürmüş olursunuz hem de rujun rengini daha kolay işleyebilirsiniz. Ayrıcı dudaklarınızda ki ruj daha kalıcı olacaktır. Ruju sürerken, kalemle çizmiş olduğunuz sınırları aşmamaya özen göstermelisiniz. Dikkatli ve özenli bir şekilde sürün.

Rengi Sabitlemeyi Unutmayın

Hiç kimse dudağının bir kısmında çok fazla bir kısmında çok az ruj olmasını istemez. İşte bu yüzden fazla kaçırdığınız ruju almak için, ince kâğıt bir mendili dudaklarınıza bastırıp bir süre sonra çekmek yardımcı olacaktır. Eğer dudaklarınızdaki rujun birazcık daha mat olmasını isterseniz, çok çok az pudraya batırılmış pudra fırçasını mendilin üzerinden gezdirmeniz iyi olacaktır. Renkte kalıcılığı sağlayın.

Mat Etkisi

Son zamanlarda moda olan matlığın dudaklarınıza yansımasını istiyorsanız, kalemle dudağınızın tamamını boyayın. En çok düz dudakların üzerlerinde yumuşak ama yumuşak olduğu kadar da kalıcı bir etki vermektedir. Kalemler yanınızda olsun.

Parlatıcı

Matlığın aksine eğer tatlı bir ışıltıyı dudaklarınızda istiyorsanız, kenarlarını çizip içini boyadığınız o muhteşem dudaklarınıza bir miktar parlatıcı sürmeniz size en iyi sonucu verecektir. Parlatıcıları unutmanız sizin için kötü bir gün olacak.

Üzerinden Geçmeyi Unutma

Kâğıt mendil işleminden sonra ruj ile tekrar dudaklarınız üzerinden geçmeniz sizin için daha iyi bir etkiye neden olacaktır. Tekrar önemli tabii.

Pastel Renkler

Pastel renklere sahip rujlar kullanır iken, dudak kaleminizin çok koyu olmamasına dikkat etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Yoksa sınır çizginiz ön plana çıkacak ve kötü şeyler olacaktır.

Dudaklarınız İnceyse

Eğer daha dolgun göstermek istiyorsanız bazı hileler var tabii ki. Dudak kaleminiz ile ince dudaklarınıza yumuşak bir hat çizin ve dudaklarınızın köşe kıvrımlarını boyamayı unutmayın. Ardından ruj fırçanız ile ya da bir parmağınız ile dudaklarınızın ortasına doğru rengi dağıtmaya çalışın veya bir ton açık bir renkle üzerinden geçmeniz sizi sonuca ulaştıracaktır.

Asimetrik Bir Dudağınız mı Var?

Üst dudağınız ince iken alt dudağınız dolgun mu? Bu sefer sadece üst dudağınızın kenarlarını çizmeyi deneyin. Sınır çizginizi dışarı taşırmayın. Alt dudağınızı asla çizmeyin ve rujunuzu normal bir şekilde çizin bu harika görünümünüzü tamamlayacaktır.

İşte bu harika yöntemler ile dudaklarınız ile diğer bayanların 1 değil 10 adım önünde olacaksınız.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir