Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

-Makyaja henüz başlamamışken yüzünüzü tamamen çok iyi bir şekilde temizlemeniz gerekir. Ölmüş derilerden kurtulmak için yüz peelingi yapılmalıdır. Yüzdeki kılların ve tüylerin alınması gerekir. Kaşların belirli bir şekle sahip olması gerekir.

-Bu işlemlerden sonra yüz nemlendirilmelidir. Nemli bir görüntü verecektir.

-Makyaj bazı kullanarak yüzümüzdeki pürüzler düzeltilmelidir. Bu size pürüzsüz bir görünüm vermede faydalı olacaktır.

-Kullanacağınız fondöten renginin cildiniz ile uygun bir tonda olmasına mutlaka ve mutlaka dikkat etmelisiniz. Likit bir fondöten seçmek ise size uygulama aşamasında kolaylık sağlayacaktır. Eğer aknelere sahip bir cildiniz var ise kullandığınız fondötenin sabitlenmesi zordur bu yüzden asla ve asla pudra kullanmayı unutmayın.

-Eğer gözaltı morlukları gibi sorunlarınız bulunmakta ise mutlaka ve mutlaka güzel bir kapatıcı kullanmak sizin için en iyisi olacaktır. Bu sizin yüzünüzde ki gölge düşecek yerlere daha aydınlık bir görünüm vermede yardımcı olacaktır.

-Fondöten uygulaması bitmiş bulunmakta. Sırada ise pudra kullanma kısmında. Kullandığınız pudranın mat ve ışıltısız olmasına dikkat etmelisiniz. Pudranızı sadece yüz ksmınıza değil, boynunuz, kulaklarınız ve dekolte bölgenize sürmeniz çok faydalı olacaktır. İyi bir sonuç sizi bekleyecek.

-Yüz kısmınızda nerenizin dikkat çekmesini istiyorsanız pudra oraya sürülmeli. Porselen makyaj işte buna göre odaklanıyor. İster dudaklarınıza isterseniz de gözlerinize güzel ve odaklı bir makyaj uygulaması yapılmakta.

-Göz makyajlarınızda mutlaka iyi bir göz farı bazı kullanmanız gerekmektedir. Kesinlikle gelinlerde gece boyunca göz makyajının bozulmaması gerekmektedir. Göz farı bazı sayesinde bu kusursuz görünüme daha da yaklaşacaksınız.

-Güzel kirpiklerinizi daha da dolgun ve uzun gösterebilmek için tabii ki de seçmeniz gereken güzel takma kirpikler olacak. Doğal bir görünüme sahip olan takma kirpikler tercihim oluyor benim genelde. Rimelimi ise simsiyah bir renk veren rimel seçiyorum.

-Allığınızı seçme kısmında her zaman doğal tonları seçmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Çünkü bu makyaj türünde ana kural dikkat çeken bir bölge olması gerektiği için hafif renklere sahip bir allık seçmeniz mantıklı olacaktır.

-Şimdi ise ruj. Rujunuzun rengi eğer göz makyajını koyu yapacaksanız, açık tonları ama göz makyajınız doğal olan tonlarda ise dudak renginizi koyu renklerde seçmek en mantıklısı olmuş olacaktır. Bu şekilde denge sizin elinizde olacak.

-En son olarak sabitleyici spreyinizi de sıkarak makyajınızı bitirmelisiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir