Yüzü İnce Gösterecek Makyaj Hileleri

Yüzü İnce Gösterecek Makyaj Hileleri

Yüzün ince görünmesi isteği yalnızca fazla kiloların neden olduğu hallerde ortaya çıkmaz. Kadınlar bazı sabahlar uyandıklarında nedensiz şekilde şiş bir yüz ile karşılaşabiliyor. Yüzünün inmesini beklemek için zamanı yoksa, birkaç küçük makyaj hilesi de dahil olmak üzere yüzünü ince gösteren bütün ipuçlarına ihtiyacı olacaktır. Aşağıda sıralanan hilelerle, yüzünüzü olduğundan daha ince gösterip istenmeyen durumları önleyebilirsiniz.

1- Bazı kadınlar, zayıf bir vücutları olmasına rağmen, daha toplu bir yüz yapısına sahiplerdir. Bu nedenle de kemik yapıları net şekilde ortaya çıkamamaktadır. Bu tarz durumlarda tahmin edeceğiniz gibi kullanılacak teknikler elmacık kemiklerini belirginleştirme amaçlı olacaktır. Allıklarınız bunu uygulayabilmeniz için sahip olduğunuz en doğru araçtır.

2- Amacınız; yüzünüzü makyaj ile zayıf göstermekse,  yapmanız gereken ilk şey kapatıcı, fondöten ve aydınlatıcılarınızı kullanarak gölgelendirme tekniği uygulamaktır. Elbette bu noktada yüz hatlarınızı yeterince tanıyor olmanız ve cildinize uygun ürünleri yüzünüzün doğru bölgelerine uygulamanız gerekiyor. Basit anlamda, yüzünüzün ince bir görüntüye sahip olması için; elmacık kemiklerinizi ve kaş kemiklerinizi belirginleştirmeniz gerekiyor. Bu bölgelerde oluşan gölgeleri aydınlatmak ve diğer bölgelerin de girintili göstermek için, teninizden en az 2 ton daha koyu fondöten kullanmanız gerekiyor.Yuzu-Zayıf-Gosteren-Goz-Makyajı

3- Gölgelendirme teknikleri harici, yüzünüzü ince göstermek için yapabileceğiniz bir diğer uygulama da dikkati dudaklarınıza çekmektir. Yani; dolgun bir yanak yapınız varsa, kırmızı veya benzer tonda dikkat çekici bir renk ile dudaklarınızı vurgulayabilirsiniz.

4- Aslında ruj için kullanılan bu taktiği gözlerinizde de kullanabilirsiniz! Dikkat çekici bir göz makyajı yaparak benzer şekilde dikkatleri yanaklarınızdan uzaklaştırıp, gözlerinize çekebilirsiniz. Bunu yanı sıra, göz makyajı esnasında eyeliner kullanarak gözlerinizi daha çekik bir yapıyla oluşturmanız da son derece işe yarayacaktır.

5- Gölgelendirme işlemleri ardından elmacık kemiklerinizi biraz daha belirginleştirmek için kullanmanız gereken ürünlerden biri de allıktır. Ancak allık sürerken son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü fazla veya geniş sürülmüş allık,  yanaklarınızı daha fazla ortaya çıkaracaktır. Allığınızı elmacık kemiğinizin hemen altına sürmeniz gereklidir.

6- Yüzünüzün geniş veya tombul görünmesindeki başlıca önemli sebeplerden biri kaşlarınızdır. Kaşlarınızı çok aldırıyorsanız, ya da hali hazırda incecik bir hat halindeyse yüzünüz olduğundan daha tombul görünecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir