Dünyanın En Büyük Yılanı (Videolu, Anlatımlı)

Dünyanın En Büyük Yılanı (Videolu, Anlatımlı)

dünyanın en büyük yılanı

dünyanın en büyük yılanı

Dünyanın En Büyük Yılanı (Videolu, Anlatımlı) Dünya üzerinde yaşayan birçok yılan türü bulunmaktadır. Sayıları yaklaşık olarak 2000’i aşmakta olduğu söylenmektedir. Yılanlar duymayan yaratıkları olması ve oldukça ilginç hayvanlardır. Bazen insanlara karşı ciddi derecede korku veren bu hayvan türleri kimi zaman zehirli kimi zaman ise çok uzun boyutlara ulaşabilmektedir. Hem ilginç hemde korku verici bu iki durumda insanlar yılanlar hakkında birçok düşünceyi taşımaktadır. İnsanlardan alınan bilgilerde yılanların 20 metreyi bulan türlerinden sıklıkla söz ettiği söylenmektedir. Bilimsel açıklamalarda yılanların boyunun 20 metreyi bulamayacağı, bu güne kadar test edilen en uzun yılanın boyunun 9 ve 11 metre arasında olan Regal Pitonu olduğu söylenmektedir. Regal Pitonu 4 (dört) farklı yerde bulunduğu söylenmektedir. Burma, Filipinler, Endonezya ve Malaya Yarımadasında bulunduğu düşünülmektedir.

Büyüklük bakımından Regal Pitonu’nun ardından gelen ikinci isim ise “anakonda” ismidir. Bu yılan türü de Regal Piton kadar uzayabilen korkunç türde tehlikeli olabilecek zehirsiz bir yılan türüdür. Anakonda’nın boyu yaklaşık olarak 7.5 metreye kadar ve kimi yerlerde 8metreye kadar ulaşabilmektedir. Afrika kıtası üzerinde bulunan “kaya pitonu” da hemen hemen aynı boydadır. Yeni Gine ve Avustralya bölgelerinde bulunan bir diğer yılan türü de “elmas pitonu” olarak bilinmektedir. Bu bölgelerde yaşayan bu yılan türünün boyu ise 7 metreye kadar uzayabilmektedir.Sözü edilen bu yılan türlerinin tamamı zehirsizdir sadece gücü ile karşısındaki avı etkisiz hale getirip kendisine yem yapmaktadır. Yılan türleri arasında kalan diğer yılan ise “boa yılanı” ismiyle bilinen yılan türüdür. “Boa” denmesinin anlamında boğa kadar güçlü ve boğa gibi ibaresi yer almaktadır. Boğanın birini devirmeyi başarıp yiyen bir yılan etraftaki kişiler arasında boğa yılanı olarak isim almıştır. Bu yılanların boyları yaklaşık olarak 5.5 (beş buçuk) metreye kadar uzayabilmektedir.

Elmas Sırtlı Çıngıraklı Yılan

Bu yılan türü de en fazla 2.5 metre uzunluğuna gelebilmektedir.
Kara tavuk yılanı ve boğa yılanları da Amerika’daki büyük yılanlar listesindedir ve bunların en büyük uzunluğu 2.5 metre uzunluğudur.
Regal Pitonu Anakonda karşısında biraz daha hafif anakonda daha ağır bir yılandır. Anakonda 120 kiloya kadar ulaşabilirken Regal Piton’u sadece 30 kiloyu bulmaktadır.
En Uzun ve zehirli yılan ise “kral kobra” olarak bilinmektedir.
Ardından elmas sırtlı çıngıraklı yılan gelmektedir.

Etiketler: , , ,

1 comment

  1. ahmet Ağustos 27, 2016 at 4:33 am Reply

    yılan baya büyükmüş bee

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir