Güvercin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güvercin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güvercin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Öncelikle Güvercin Alırken Şunlara Dikkat Etmeliyiz: Güvercinin Canlılığı Güvercinin Hal Ve Hareketleri Güvercinin Hasta Olup Olmadığı Güvercini Elinize Alıp Ağzını Kontrol Edin Ağız İçinde Yara Varsa O Güvercin Hastadır. Kuşun Kollarını İyice Kontrol Ediniz. Zira kuşun kolunda ur Veya Yara Olabilir. Güvercinin Gözlerine İyice Bakın Gözde Çok Kızarma Varsa O Güvercini Almayınız! Güvercinin Kıçını İyice Kontrol Edin Hasta Güvercinleri Nasıl Anlarız? Hasta güvercinler genellikle bir köşeye çekilip tüylerini kabartırlar. Ama Tüylerini bütün kapatan kuşlar hasta anlamına gelmez. Tüylerini kabartan güvercin kırgın'da olabilir veya hastada olabilir ve onu engellemek için kontrol etmeniz lazım. Güvercini elinize aldığında ağzını koklayın. Eğer ağızdan koku geliyorsa o kuşu almamanızı tavsiye etmekteyiz. Onda sonra kuşların kollarına iyice bakınız. Kuşun Kolunda yara, ur veya kuşun kolunda yeni çıkan kanatlar patlamış olabilir bunun için iyice kontrol ediniz. Merhabalar, Yıllardır Güvercin Beslemekteyim. Güvercinlerle Kalkar Güvercinlerle Oturmaktayım. Tek Dostum Kuşlar Diyebilirim. Onun için kuşlarımı çok sever ve çok iyi bakmaktayım. Hayatta kuşlarımı satmam. ''Çünkü Dost satılmaz'' Yaklaşık 150 Tane Güvercinim Olmaktadır. Güvercinlerimi Sadece Sevdiğim Ve Dost Bildiğim İnsanlara Hediye Etmekteyim. Aslında Tüm Kuş Besleyen İnsanlar Bin evi kuş hastası olurlar tabi kuşuna sahip çıkan kuşuna iyi bakan kişiler için geçerlidir. Güvercinlerinizi Gezdirirken Öğle Sıcağında Gezdirmeyiniz. Ve Hiç Bir Zaman Güvercinin Peşinden Gitmeyin. Zira Peşinden Gittiğiniz Kuşun Bir Başka İnsan Yakalar Ve Vermemezlik Yapar Sizde Kabul Etmezsiniz. Sonu'da Kavga Veya Ölüm İle Bitebilir. Şahid Olduğum Şeylerdir.

Güvercin Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle Güvercin Alırken Şunlara Dikkat Etmeliyiz:

 • Güvercinin Canlılığı
 • Güvercinin Hal Ve Hareketleri
 • Güvercinin Hasta Olup Olmadığı
 • Güvercini Elinize Alıp Ağzını Kontrol Edin Ağız İçinde Yara Varsa O Güvercin Hastadır.
 • Kuşun Kollarını İyice Kontrol Ediniz. Zira kuşun kolunda ur Veya Yara Olabilir.
 • Güvercinin Gözlerine İyice Bakın Gözde Çok Kızarma Varsa O Güvercini Almayınız!
 • Güvercinin Kıçını İyice Kontrol Edin

Hasta Güvercinleri Nasıl Anlarız?

Hasta güvercinler genellikle bir köşeye çekilip tüylerini kabartırlar. Ama Tüylerini bütün kapatan kuşlar hasta anlamına gelmez. Tüylerini kabartan güvercin kırgın’da olabilir veya hastada olabilir ve onu engellemek için kontrol etmeniz lazım. Güvercini elinize aldığında ağzını koklayın. Eğer ağızdan koku geliyorsa o kuşu almamanızı tavsiye etmekteyiz. Onda sonra kuşların kollarına iyice bakınız. Kuşun Kolunda yara, ur veya kuşun kolunda yeni çıkan kanatlar patlamış olabilir bunun için iyice kontrol ediniz.

Merhabalar, Yıllardır Güvercin Beslemekteyim. Güvercinlerle Kalkar Güvercinlerle Oturmaktayım. Tek Dostum Kuşlar Diyebilirim. Onun için kuşlarımı çok sever ve çok iyi bakmaktayım. Hayatta kuşlarımı satmam. ”Çünkü Dost satılmaz Yaklaşık 150 Tane Güvercinim Olmaktadır. Güvercinlerimi Sadece Sevdiğim Ve Dost Bildiğim İnsanlara Hediye Etmekteyim. Aslında Tüm Kuş Besleyen İnsanlar Bin evi kuş hastası olurlar tabi kuşuna sahip çıkan kuşuna iyi bakan kişiler için geçerlidir. Güvercinlerinizi Gezdirirken Öğle Sıcağında Gezdirmeyiniz. Ve Hiç Bir Zaman Güvercinin Peşinden Gitmeyin. Zira Peşinden Gittiğiniz Kuşun Bir Başka İnsan Yakalar Ve Vermemezlik Yapar Sizde Kabul Etmezsiniz. Sonu’da Kavga Veya Ölüm İle Bitebilir. Şahid Olduğum Şeylerdir.

Etiketler:

Comments: 3

 1. atakan Mart 28, 2015 at 4:01 pm Reply

  saol

 2. hayatı aşkın bırak türkekul Mart 28, 2015 at 4:07 pm Reply

  Bir Cevap Yazın

 3. pro Mart 28, 2015 at 4:59 pm Reply

  cok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir