Hotmail Hesabı Silme

Hotmail Hesabı Silme

 

hotmail-hesabi-silme

Hotmail hesabı açmak, hesap silmek ve hesap ayarlarına girmek için Hotmail.com, Mail.live.com, Login.live.com, Outlook.com ya da Msn.com adreslerini kullanabilirsiniz. Başka bir sistemde e-posta adresi oluşturmak isterseniz, hesabınızın adını yenilemek isterseniz ya da başka sebeplerden ötürü Hotmail hesabınızı silmek / yok etmek isterseniz şunları yapacaksınız.

Öncelikle adı Outlook olarak değiştirilen Hotmail hesabınıza giriş yapın. Daha sonra şu linke tıklayın: Https://account.live.com/CloseAccount.aspx Link açıldığında işlem sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki ‘İleri’ tuşuna basın. Açılan sayfadaki tüm seçenekleri yanlarındaki kutucukları işaretleyerek seçmelisiniz. En altta ‘Yine de hesabınızı silmek istiyor musunuz?’ sorusuna da evet yanıtını verin. Hesap silme nedeninizi oradaki kutucuğa yazın. En iyisi ‘Artık Microsoft hesabı kullanmak istemiyorum’ seçeneğidir. Bunu seçip ‘Hesabı kapatılmak üzere işaretle’ linkine basın. Hesap silme işlemi bu şekilde işleme alınacaktır. Hotmail hesabınız kendi alanında kapatılarak altmış gün süreyle cayma hakkı tanıyarak bekletilir. Süre sonunda tamamen silinir ve kapatılır.

Bu 60 gün içinde tekrar hesabınıza girip silme işlemini durdurabilirsiniz. Outlook, MSN ya da Hotmail hesabınızı silmek için öncelikle hesabınızı doğrulamanız gerekebilir. Hesap korumak için kaydolurken verdiğiniz ikinci e-mail adresine bir doğrulama kodu gönderilecektir. Hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hotmail’i açın ve hesabınızın açık olduğundan emin olun. Daha sonra karşınıza çıkacak bilgilendirme formundaki her şeyi dikkatlice okuyun. Belgeyi onayladığınızda İleri tuşuna basarak işleme devam edin. ‘Hesabımı kapatmak üzere işaretle’ kısmını da onayladığınızda Hotmail hesabınız silinmek ve kapatılmak üzere işleme alınacaktır.

Dediğimiz gibi iki ay boyunca fikrinizi değiştirme ihtimaline karşı hesap askıya alınacaktır. Ancak hala Hotmail hesabınıza giriş yapabilir ve silme işleminden vazgeçebilirsiniz. Hesabın tamamen kapatılacağı tarih size gösterilir. Bu işlemden vazgeçmek için 60 gün içinde Hotmail hesabınıza yeniden girmeniz yetecektir. ABD merkezli dünyanın en büyük e-posta sağlayıcısı Hotmail, 1997’den beri ücretsiz olarak çalışmaktadır. Alternatif e-posta sağlayıcıları olan Gmail, Yahoo, Mynet, Yandex vs gibi servislere geçiş yapmak ve Hotmail hesabını kapatmak için yukarıda belirttiğimiz adımları basitçe uygulamanız yeterlidir. Size önerimiz aynı parolayı tekrar kullanmamanız dır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir