Rahim Filmi (HSG) Hakkında Tüm Bilgiler

Rahim Filmi (HSG) Ne Zaman Çekilir?

Rahim Filmi (HSG) hakkında tüm bilgiler

Rahim Filmi (HSG) hakkında tüm bilgiler

Histerosalpingorafi (HSG) genel olarak adet kanamaları bittikten birkaç gün sonra çekilmektedir. Bu filmin adet döneminde çekilmesi bazı problemlere yol açabildiğinden dolayı adet kanaması bittikten sonra bu işlemler yapılmaktadır.  Bunun nedeni ise film çekilirken kanallara veya rahime adet kanı kaçma ihtimalidir. Adet kanaması bittikten sonra çekilmesinin bir başka nedeni de vardır, o da hastanın hamile olmadığından emin olmaktır. Adet kanamasının üzerinden 1 veya 2 hafta geçerse döllenme başlayabilir ve hasta hamile kalabilir. Hamilelik şüphesi olan birine hsg çekildiği zaman hamileliği için tehlike oluşturabilecek tehlikeler oluşabilir. Bu yüzden adet kanaması bittikten en fazla 1 hafta sonra HSG Filmi çekilmelidir.

Rahim Filmi (HSG) Çektirmeden Önce Neler Yapılmalıdır?

  • Hastanın filmi çekeceği gün yemek yiyebilir. Yani aç karına çekilen bir film değildir
  • Bazı hastalar Rahim Filmi (HSG) hakkında yalan yanlış bilgilere sahip olduğundan dolayı çok aşırı can acıttığını düşünürler bu yüzden lokal anestezi isterler, fakat bu hastalar için tehlike oluşturmaktadır. Bu yüzden çok nadir durumlarda kullanılmaktadır. HSG Filmi çekerken anestezi kesinlikle önerilmemektedir.
  • HSG Filmi öncesi herhangi bir ilaç alınmaz

Rahim Filmi (HSG) Nasıl Çekilir (Video)

Rahim filmi hakkında genel bilgileri verdik ve şimdi nasıl çekildiği hakkında bilgiler paylaşmak istiyoruz. Sizlerin sağdan soldan duyduğunuza inanıp aşırı derecede korkuya kapıldığınızı tahmin ediyoruz fakat unutmamanız gereken en önemli husus Sağlık herşeyden önemlidir. Bu yüzden öncelikle doktorunuzun tavisyelerine uymanızı öneriyoruz. Hemen HSG Rahim Filmi Nasıl Çekilir hakkında hem video hemde anlatımlı şekilde sizlere bilgiler verelim.

  • Aslında bu film bir nevi röntgen görevi görmektedir. Aynı normal hastalar gibi röntgen odasında çekilmektedir.
  • Hasta normal jinekoloji muayenelerinde olduğu gibi sırt üstü uzanıp bacaklarını açarlar
  • Bu tür yerlerde çalışanlar genellikle kadın hekimler, uzmanlar veya görüntüleme teknikerleri olurlar
  • Daha sonra gerekli teknik aletler ile görüntülenme işlemlerine geçilir.

Daha fazla ayrıntıyı videoda görebileceksiniz. Hemen aşağıda videoya göz atınız ve gerekli bilgileri kendiniz gözlemleyiniz.

Rahim Filmi (HSG) Acı Verir Mi?

Aslında hsg filmi hiç acı vermeyen bir tedavi yöntemidir fakat bazı kadınlar vajinal bir muayeneden bile korktukları için bunu gözlerinde çok büyütmektedirler bu yüzden toplumda kadınlar arasında çok acı verici bir işlem olarak bilinmektedir ama Rahim Filmi (HSG) acı vermeyen bir işlemdir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir