Tansiyon Neden Yükselir?

Tansiyon Neden Yükselir?

Tansiyon Neden Yükselir?

Tansiyon Neden Yükselir?

Tansiyonu vucutta kontrol eden çok mekanizma var. Ama unutmayınki tansiyon birçok nedenden yükselir kalbin atış gücünden damarların elastiyikine kadar herşeybu kanın damarlara yaptığı basıncı etkiliyebilir. Birçok hormon salgısı kanın basıncından rol oynar. Böbrek üstü bezinden veya guatr TİRİOİT bezine kadar PARATİOİT bezine kadar bir çok hormon böbreklerde salgılanan kanın basıncını etkileyebilir bu nedenle bizim ikinci yüksek tansiyon bir hastalı vardır’ki Sindirm bozukluğu ortaya çıkar tansiyon hastalıklarını çogu genetiktir. İllaki tansiyon hastası olan bir kişide hangi organda kaynaklana bu tansiyon bulmak mümkün değildir. Bazıları organlardan kaynaklanmaz genetiktir.

Tansiyonu Hangi Yiyeceklerle Düşürebiliriz?

Tansiyonu Hangi Yiyeceklerle Düşürebiliriz

Tansiyonu Hangi Yiyeceklerle Düşürebiliriz

sarımsağın eskiden beri bilinen atesikorolozuyani türkçe deyimiyle damar sertliğini engelleyen bir besin olduğu biliniyor . Yüksek ç vitaminini iktiva eden bir besin maddesi olarak biliniyor antiyoksinden etkisi olan bir besin maddesi bu nedenle damar sertliği engelleyici etkisi var. Fakat yapılan çalışmalarda böyle bir etkisi olmasına rağmen fakat tansiyon yükseldi diye hadi bir sarımsağ hapı atıyım veya bir diş sarımsak yiyim tansiyonum düşsün tarzındaki yaklaşımların çok doğru bir yaklaşım olmadığı ortaya çıkmış. fakat ilaç kullanımı çok fazla olumlu etki yapmıyor ama uzun süreli kullanımda damar sertliğini engelleyici ve ölümlü etkilerde ortaya çıkabilir.

Küçük Ve Büyük Tansiyon Nedir?

Küçük ve büyük tansiyon kalbin değişik durumlarında kanın damarlara yaptığı basınç değerleri verir. Büyük tansiyon kanın damarlara yaptığı basınç ölçümüdür. Küçük tansiyon halk arasında kalbin genişlemesi DİASTOLE anında yaptığı denir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir