2016-2017 Yılı Pardesü Modası Nasıl Şekillenecek

2016-2017 Yılı Pardesü Modası Nasıl Şekillenecek

 

2017 yılına aylar kala 2017 yılının modası hakkında da konuşulmaya başlandı. Modayı takip eden hanımlar şimdiden 2017 yılında hangi renklerin, hangi modellerin moda olacağını öğrenmek istemektedir. Tesettürlü hanımlar da özellikle vazgeçilmez parçalardan biri olan tesettür pardesü modasını öğrenmek için sabırsızlanmaktadır. Pardesü bir elbise görünümünü andıran, uzun ve genellikle kalın olan ve de özellikle kış aylarında tesettürlü bayanların bir nevi mont olarak kullandığı bir kıyafet modelidir. Fakat pardesülerin yazlık kesim ve kumaştan yapılma ve yaza uygun renklerle üretilmiş modelleri de mevcuttur.

Pardesü kullanımı tesettürlü bayanlar arasında git gide artmaktadır. Bu da daha farklı ve daha çok pardesü üretimini tetiklemektedir. Bunun için tasarımcılar çeşit çeşit model ve renkte pardesü tasarlamaktadır. 2017 tesettür modasında bilhassa ince ve uzun gösteren ve birbirinden farklı renk ve kesimlerdeki pardesüler, bayanların yoğun ilgisine maruz kalacaktır. Özellikle siyah ve kırmızı renkler ile kırmızı ve siyahın aynı pardesü içinde buluşup bütünleştiği modeller bayanların ilgisini çekecektir. Bu seneki pardesülerde hem sportif tarz hem de klasik tarzı görmek mümkün olacaktır. Ancak genç pardesü giyiminde daha çok sportif hava hakim olacaktır. Pardesülerde bu sene kuşaklar, kapüşonlar, düğmeli modeller, sivri ve hakim yaka pardesüler ön planda olacaktır.

İçinde bulunduğumuz 2016-2017 sonbahar-kış döneminde yani bu mevsimler arası geçiş aşamasında özellikle mevsimlik pardesüler çok tercih edilmektedir. Mevsimlik pardesülerde daha çok spor tasarımlar yer alsa da klasik tasarımları görmek de mümkün olacaktır. Mevsimlik pardesülerde bu sezon en çok tercih edilecek renkler arasında haki, petrol , indigo, karamel, yeşil, ekru, bej ,vizon, taba gibi renkler gösterilebilir.

2017 de pardesülerde daha çok romantik tasarımlar ve bunun yanında spor tarzı yansıtan tasarımlar vitrinleri süsleyecektir. Özellikle kol ve yaka kısımlarında detayların bulunduğu çeşitli pardesü modelleri göz dolduracaktır. Spor tarzı yansıtan pardesülerde denim pardesüler ile asimetrik pardesüler sıklıkla tercih edilecektir. Özellikle gençler spor pardesüleri çok beğenecektir. Bunun yanında özel fiyonk detaylarının düşünüldüğü pardesüler de çok rağbet görecektir. Özel fiyonk detayları ile bezenmiş pardesüler , giyime romantik bir hava katacaktır. Yukarıda sayılan renkler dışında bu sene zümrüt yeşili, göl yeşili, menekşe gibi renkler de pardesülerde sıklıkla kullanılacaktır. Görüldüğü üzere bu seneki pardesülerde daha çok sadelik ve rahatlığın düşünüldüğü şık ve de bir o kadar zarif modeller mağazalarda yerini alacaktır.

2016-2017 Yılı Pardesü Modası Nasıl Şekillenecek Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir