En İdeal Kokteyl Kıyafetleri

En İdeal Koktey Kıyafetleri                                                                 Kokteyl-Elbisesi-Mavi-Ton

Tek bir dokunuş ile çabasız şık ve duran ve çok etkileyici bir şekilde class duruşu olan bu elbiseleri önemli bir açılıştan nikaha oradan da elit bir partiye gidebilirsiniz. Renkten renge farklılık gösteren modern kokteyl kıyafetleri her zaman olduğu gibi siyah risksiz bir sonuç ortaya çıkarır. Yılın moda renkleri arasında yer alan gece mavisi ve fuşya renklerindeki kokteyl elbiseleri de katıldığınız ortamlarda tüm gözleri üzerinize çekecektir. Ayakkabıyla birlikte aksesuar seçimleri doğru yapıldığında Dilediğiniz zaman da güzel kokteyl kıyafetleri abartılı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Bu aksesuarların dışında şal seçiminiz kıyafetleriniz üzerinde önemli bir etki bırakacaktır. Bu tarz etkinliklere iş çıkışı katılacaksınız daha yalın çizgilerde olan bir elbise seçip yanına aksesuar olarak blazer ceket ve klasik topuklu ayakkabı ile geceye uyabilirsiniz.

Bu kıyafetler kat kat şifon ya da ipekten yapılmaktadır. Daha önceleri Bu kıyafetler dans kostümü olarak anılmaktaydı ve resmi danslara bu kıyafetlerle gidilirdi. Kokteyl kıyafetleri giydiğinizde boyu düğünlerde giymiş olduğunuz tuvalet tarzı kıyafetlerden kısadır.  Etek boyu yılın modasına göre değişiklik göstermektedir. Ama yeşil kokteyl elbisesi dizlerin biraz üzerindedir. Genellikle kumaş üzerinizde dökümlü durur. Fakat modern kokteyl kıyafetleri vücudunuza oturur. Kıyafetler ipek, şifon ya da satenden yapılır.   Akıllarda en çok kalan yeşil kokteyl elbisesi mutlaka gardırobunuzda olması gereken bir kıyafettir. Çoğu zaman klasik tarzda olan bu elbiseleri kimi markalar yılın trendleri ile süsleyerek de kadınların beğenisine sunmaktadır. Güzel kokteyl kıyafetleri gece gezmelerinde, yarı resmi etkinliklere hatta kimi zaman resmi davetlerde bile ne giyeceğinizi düşünme derdinden sizi kurtaran önemli bir kıyafettir.Tarihte ilk tesettür kokteyl kıyafetleri 20’li yılların ortasında yapılmıştır.  Bu elbiselerin bir bölümü boncuklar ile süslenmişti.

Dünyaca ünlü markaların mağazalarında uygun fiyata kokteyl elbiseleri bulmanız mümkündür. Boyner ve YKM mağazalarında farklı markaların seçeneklerine karşılaştırabilirsiniz.  Şayet fiyatı yükseltirseniz Calvin Klein firmasında modern kokteyl elbiseleri vardır.  Her mevsim giyilebilen ve özel kumaştan yapılmış bir elbise seçin. Ayrıca modern kokteyl kıyafetleri için keten ve pamuklu kumaşı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur renklerinin daha hızlı bir şekilde solabilmesidir. Aldığınız kumaşın ne kadar hızlı kırıştığını mutlaka test edin. Kumaşı avucunuzla sıkıştırıp bırakın, zor karışan kumaştan olan bir elbise sizi çok daha mutlu edecektir.  Yılın modası olan etek boyunu boş verin. Dizüstü veya diz boyu bir elbise her zaman klasiktir. Beğendiğiniz bir kokteyl elbisesi çok uzunsa kısaltmaktan korkmayın. Her zaman farklı ayakkabılar ile ve diğer aksesuarlar ile havanızı değiştirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir