KALEM ETEK KOMBİNLERİ

KALEM ETEK KOMBİNLERİ

 

Kadınların kendilerini en rahat hissettiği ve en kolay kombinlenebilen kalem etekler, gardıropların vazgeçilmez parçalarından biridir. Kalem etekle kombin yapmayı tercih edenler, çok fazla zahmete girmeyip şık ve zarif bir görünüm elde ettikleri için bu parçalarından asla vazgeçmezler. Kullanmak istediğiniz birçok parçayla kombinleyeceğiniz kalem etekler yaz-kış kullanılabildiği ve modası geçmediği için özellikle çalışan hanımların ilk tercihleri arasındadır. Kalem etek kombinlerinizi gardırobunuzdaki tüm, kazak, buluz, ceket ve aksesuarla renk ve çeşit fark etmeden uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz gibi altına giyeceğiniz birçok ayakkabıya da uyum sağlar. Kalem etek kombinleri, genellikle iş toplantılarında, resmi davetlerde ve zaman darlığından yeni bir giysi alamayacakların ilk tercihleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca kalem etek kombinleri spor, salaş ve maskülen tarz giyinmeyi sevenler için de kurtarıcı parçalardan biridir. Şimdi size rahatlığı ve şıklığı aynı anda sunan ve hiçbir dönem önemini yitirmeyen kalem etek kombinleri hakkında birkaç ipucu vermek istiyoruz. Vereceğimiz bu kurtarıcı ipuçları ile hem zarifliğinizden bir şey kaybetmeyeceksiniz hem de basit parçaları bir arada kullanarak tüm gözleri üzerine çekeceksiniz.

1-Kalem eteğinizin üzerine dar kesim bir gömleği tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz bu kombinle şık ve aynı zamanda ciddi bir hava yakalamış olursunuz. İş yerinizde ve resmi davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Renk seçimine gelince, beyaz bir belden oturtmalı gömlek ile koyu parlement mavisi kalem etek çok uyumlu olacaktır. Ayakkabı tercihini ise stilettodan yana kullanmanız şıklığınızı tamamlamak için yeterlidir.

2- Eğer gününüzü rahat geçirmek istiyor ve feminen bir tarz yakalamak istiyorsanız, kalem eteğinizle birlikte salaş tarzdaki kazakları kullanabilirsiniz. Kalem eteğin ciddi duruşunu kırmak için birbirine zıt olarak görünen bu kazaklarla farklı bir şıklık yakalayabilirsiniz.

3- Yüksek belli bir kalem eteğinizin üzerine ipek, şeffaf ve dantelli bluzlarınızda kullanabilirsiniz. Burada bluzunuzun rengi ve kumaş cinsi hiç önemli değildir. Yeter ki siz ayakkabı ve aksesuar seçimine dikkat edin.

4- Maskülen tarzı seven bayanlar içinde kalem etekler kurtarıcı parçalardandır. Düz bir gömlek ile kombinleyeceğiniz kalem eteğinizin altına dize kadar olan çoraplardan giyip ayakkabı olarakata Oxford ayakkabı kullandığınız takdirde maskülen şıklığı yakalamanın zevkine varabilirsiniz.

5-Spor bir şıklık yakalamak istediğinizde ise, kot kalem eteklerinizin üzerine tişörtler, ekoseli gömlekler ve swetshirtlerinizi kullanabilir altına giyeceğiniz spor ayakkabılarınızla hem rahat hem de spor bir şıklık yakalayabilirsiniz. Kalem etek kombinleri sadece bunlardan ibaret olmadığını belirtmek isteriz. Her mevsimde kullanımı mümkün olan kalem etekler kış aylarında olduğumuz şu günlerde kazaklarla kombinlemekten hiç çekinmemelisiniz. Üstelik kazağınızın hangi yünden yapıldığının da pek önemi yoktur. Yeterki siz kendinize güvenin ve vücut hatlarınıza uygun giysiler tercih edin. Eğer ilkbahar aylarının başlarında veya sonbahar dönemlerinde iseniz, kalem eteğinizin üzerine sadece üst giysiler yetmeyebilir. Bu durumda blazer ceketleriniz sizi kurtarabilir ve iddialı renklerde olsa dahi kombininizin tamamlayıcı parçası olabilir.

Son olarak kalem etek kombinleri hakkında bilmeniz gerekenleri şöyle özetlersek; öncelikle kalem etek denildiğinde ilk akla gelen topuklu ayakkabılardır ve en rahat kullanabileceğiniz ayakkabı çeşidi ise stilettodur. Ayrıca kalem eteklerinizin pullarla işlenmiş, leopar desenli, dantel detayları kullanılmış ve vücudunuzu sararak iddialı bir kombin yapmanızı sağlayacak deri kalem etekleri de unutmamalısınız. Sıcak ve romantizm dolu bir hava vermek içinde golden renk seçiminizden asla vazgeçmeyin ve size yakıştığını düşündüğünüz renkli aksesuarları kullanmaktan çekinmeyin. Giyiminiz ve duruşunuzla çevrenizi etkilemek istiyorsanız bu tüyolarımızı da göz ardı etmeyin.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir