New York Moda Haftası’ndan 2017 İlkbahar-Yaz Trendleri

New York Moda Haftası’ndan 2017 İlkbahar-Yaz Trendleri

2017 İlkbahar-Yaz sezonu trendleri geçtiğimiz hafta moda takipçilerine tanıtıldı. New York Moda Haftası’ndan 2017 İlkbahar-Yaz Trendlerini tanıtan ünlü modacı Marc Jacobs’un hazırladığı koleksiyondaki parçalara bakılacak olursa oldukça cüretkâr ama bir o kadar da rahat ve salaş parçalardan oluşuyor. Değişik renklerin ve sitillerin ön plana çıktığı koleksiyon her zamanki gibi yine çok konuşuldu. Bu nedenle Newyork’u takip eden Paris, Milano ve Londra moda haftalarının da çok renkli geçeceği düşünülüyor. Şimdi New York Moda Haftası’ndan 2017 İlkbahar-Yaz Trendlerinin tanıtıldığı haftaya katılan ünlü modacılar ve koleksiyonlarından bahsedelim.

Marc Jocobs: New York Moda Haftası’nın en ilgi çeken modacısı olan Marc Jocobs yine harika bir final şovu yaparak dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır. Birbirinden renkli modellerle başladığı defilesinde çılgın ve metalik renkli kıyafetlerini de izleyicilere büyük bir başarıyla sunmuştur. Marc Jacobs’un defilesinde en dikkat çeken parçalar ise, omuzlara yerleştirilmiş tüyler, işlemeli ceketler, şeffaf ve sıradışı elbiseler olmuştur. Bu elbiseleri yüksek topuklu ayakkabılar ve renkli rastalı saç modelleri ile sunan ünlü modacı izleyenlerin büyük ilgisiyle karşılaşmıştır. Ralph Lauren : New York Moda Haftası’ndan 2017 İlkbahar-Yaz Trendlerinin tanıtılıdığı moda haftasına katılan bir diğer modacı ise Ralph Lauren olmuştur.

Ünlü modacı ‘Batı Amerika’nın Romantizmi’ adını verdiği koleksiyonunda daha çok koyu renklere ve maksi elbiselere yer vermiştir. Ayrıca çiçek işlemeli elbiseler, ince çizgili pantolonlar ve western tarzı giysilerde koleksiyonun dikkat çeken diğer modelleridir. Naeen Khan: Naeem Khan defilesinde öne çıkan detaylar arasında canlı geometrik desenler, vücudu saran trikolar ve farklı renk blokları olmuştur. Ayrıca ünlü modacı Naeem Khan hazırladığı koleksiyonunda kırmızı ve yeşil ağırlıklı, kristallerle işlenmiş, incilerle süslenmiş kaftan ve pelerin modellerine de ağırlık vermiştir.

Michael Kors: New Yor moda haftasında tüm gözleri üzerine çekmeyi başarmış bir diğer modacıda Michael Kors olmuştur. Michael Kors, Judy Garland şarkıları ile gerçekleştirdiği defilesinde ince ipekli kumaşların yer aldığı muhteşem bir koleksiyonla ortaya çıkmayı tercih etmiştir. Michael Kors, hazırladığı koleksiyonun içinde hem Retro hem de modern tarzları uyumlu bir şekilde birleştirerek tüm moda severlere sunmuştur. Parlak çiçekli desenleri, vücudu tamamen saran eteklerle birlikte kullanmış ve çok beğenilmiştir. Ayrıca, büyük beden tişörtleri beli saran ceketlerle kombinlemesi de koleksiyonuna apayrı bir hava katmıştır.

Oscar de la Renta: Oscar de la Renta 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonu için hazırladığı defilesinde beyaz ve fildişi renklere ağırlık vermiş ve bu renkleri uçuşan kumaşlardan oluşan elbiseler tasarlamıştır. Fırfırlı ve pileli uçuşan elbiseler ise kolesksiyonun diğer dikkat çeken parçaları arasındaydı. Oscar de la Renta’nın defilesinde en dikkat çeken detay ise tüm kıyafetlerin altına topuksuz sandalet tercih etmesiydi.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir