Araba Koltukları Nasıl Temizlenir

Araba Koltukları Nasıl Temizlenir

 

Araba sahiplerinin en çok merak ettikleri konu arabamı kendim nasıl temizlerim sorusu olmaktadır. Bu nedenle arabalar temizlenmeden önce bunları ne zaman yapmanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. Arabada kullanılan deterjan ve diğer temizlik ürünleri koltuğa zarar verebilir. Bu yüzden koltuğun ana rengini soldurmadan dikkatli bir şekilde temizlemek en mantıklısıdır. Araba koltukları modeline göre, araba türüne göre değişim göstermektedir. Bu yüzden öncelikle arabanızı iyi tanımanız gerekir. Araba koltukları nasıl temizlenmesi gerekir sizlere bu konuda yardımcı olmak istiyoruz.

• Kural 1; arabanızın koltuklarının ne tür kumaş olduğunu bilerek hareket edin,

• Kural 2; arabanıza kullanacağınız temizlik ürününü iyi seçin,

• Kural, 3 arabanızı güneşli havalarda temizleyin.

Sizlere bahsetmiş olduğumuz bu üç önemli kural sayesinde arabanızı daha dikkatli temizlenecek ve mis gibi bir arabaya sahip olmanıza katkıda bulunacaktır. Koltuklarınızı temizlemek için havanın güneşli olduğu bir günü seçmelisiniz. Bu sizin için ayrıcalık olacak koltuğun daha sağlıklı bir şekilde kurumasını sağlayacaktır. Sakın deterjan olarak her evde bulunan bulaşık deterjanı ürünü kullanmayın. Bu sizin koltuğunuzun solmasına sebep olacaktır. Deterjanı kaliteli olandan ve çamaşır katkısı olmayandan almanız gerekir.

Özellikle leke sökücü deterjanlar koltuğunuzun daha derinden temizlenmesini sağlayacaktır. Koltuğunuzu temizlemeye başlamadan önce küçük elektrikli elektrik süpürgesi ile tozlarını çekmeniz gerekir. Daha sonra halı yıkama fırçaları ile temizlik işine başlayabilirsiniz. Leke sökücü ürünlerin koltuğunuza zarar vereceğini düşünüyorsanız o zaman size vereceğimiz şu bilgiyi aklınızın bir köşesinde bulundurun. Bulaşık deterjanını sıcak bir suya aktarın ve köpürtün. İçine bir miktar çamaşır sodası ekleyin. Bu iki karışım güçlü bir kir sökücü görevini yapacaktır. Koltukta var olan lekelerin daha hızlı çıkmasını sağlayacaktır. Fırçalama işlemini iyice yapın. Koltuğa zarar vermeden fazla baskı uygulamadan ovalayın. Zaten bu karışım lekeye işleyecek sizi zorlamayacaktır.

Fırçalama işlemi bittikten sonra, ayrı bir kovanın içine ılık temiz su ekleyin. Bir havlu bez yardımı ile fırçaladığınız yerleri durulama işlemine temiz bir bezle geçin. Bu bezi her bir dakika ara ile siliniz. Daha sonra köpük kalmadığından emin olana kadar bu uygulamayı sürdürünüz. Koltuğunuzun temizleme işlemi bittikten sonra son işlem yine kuru bir havlu bez ile üstünden suyunu mümkün oldukça almak olacaktır. Daha sonra arabanızın kapılarını sonuna kadar açarak havalandırın. Arabanız güneşli havada birkaç saat sonra kuruyacak ve hayal ettiğinizden daha temiz olacaktır. Artık temiz bir arabaya güvenle binebilir, huzurlu bir şekilde arabanızı kullanabilirsiniz.

Araba Koltukları Nasıl Temizlenir Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir