Ayağıma Kramp Girdi Ne Yapmalıyım?

Ayağıma Kramp Girdi Ne Yapmalıyım?

Herkesin başına gelebilen kramp uyku dengesizliği, stres, aşırı yorgunluk, aktiviteden dolayı insanların başına gelir. Kasların kasılıp tekrar gevşe yememesi sonucudur. Aktim Ve Miyozim Denen kas kısmı birbirilerin arasına girerse kasımız kasılır tekrar kasıldığı zamanda kaslarımız gevşer Kramp esnasında kramp olan kas üzerine masaj yapmalıyız. Panik olmadan küçük Fiskelerle kasın üzerine vurmalıyız. Bu durumda genellikle nasıl çözüleceğini ve hayla kramp çözülmüyorsa Kasın tam tersi yönünde hafifken veya çok sert bir şey hafif hafif ters yönde egzersiz şekilde yapmamalıyız. Tabi bu durum televizyonlar’da gördüğümüz gibi Futbolcuların yaptığı gibi sert darbeler olmamalı eğer olursa ayağınız yerinde çıkabilir hatta kırabileceği kadar’da gidebilir.

Krampı Engellemek İçin Teknikler:

  • Ani Hareket Yapmayınız Çünkü Kaslarınız Birbirine Girer Kramp Nedeni Olur. Yapabileceğiniz Kadar sakin yavaş ve rahat bir şekilde hareket ediniz.
  • Kramp En Çok Futbolcular’da Olur. Neden? Çünkü Ağır darbeler, Denge Kaybetme Gibi Durumlar’da Olur.
  • Kramp Esnasında Bacağınızı Masaj Yapınız. Çünkü Acınızı Dindirmek için ve az’da olsa’da sizi rahatlatır ve sakinleştirmeye Yardımcı Olmaktadır.

Resim: Resimde Gördüğünüz Gibi Bayanın Bacağını Kramp Girdiği için sağa sola çevirmektedir. Çünkü sağa sola çevirdiğinde kramp az’da olsa’da çözülmüş olmaktadır. Genellikle’de En çok futbolcular bu hareketi yapmaktadır. Çünkü Ağır darbeler aldığında kramp girdiğinde arkadaşı futbolcunun bacağını sağa sola çevirip krampın Çözülmesine Yardımcı Olmaktadır.

 

 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir