Bebeğinizin Emzikten Kesmenin Yolları?

Bebeğinizin Emzikten Kesmenin Yolları?

Bebeğinizin Emzikten Kesmenin Yolları

Bebeğinizin Emzikten Kesmenin Yolları

Bebeğimize verdiğimiz yalancı meme olarak bilinen alıştıktan sonra bebeğimiz artık bağımlılık yapmaktadır. Çoğu anne ve babalar bebekler emziğe bağlandığı için anneler korkarlar. Hem çocuk hemde ebeveyn emziği bırakmaktan korkar. oysa bu durum bir kaç nedenle sıkıntı çıkar.

Şu adımları Sıralayalım :

  1. Çocuğunuzun emziğini kestiğinizde ememediği için kesik ucundan tiksinir bu nedenle emziği ağzına almayacaktır ve ucunu kesik olduğunu anlatarak emziği bırakacaktır.

Pek çok anne babanın emzik bırakma yöntemini ilk sıraya yer alır ve bebeğiniz bırakabilmektedir.

Bebeğiniz Emzik İstediğinde Ona Dikkatini Çekecek Bir Şeyler Verin:

Bebekleriniz emzik için ağladığında onun dikkatini dağıtabilecek bir şeyler vermenizi tavsiye ederim çünkü eğer dikkatini dağıta bilirseniz emziği unutup sizin verdiğiniz eşya veya oyuncak ile ilgilenip emziği unutabilmektedir.

Emzik Bırakmayı Zamana Yayın:

Anne Ve babalar bebeklerine verdiği emzik birden bırakmasını isterler ama nafile çünkü bebekleriniz emziğe bağımlı olmaktadır. Emzik yalancı meme olarak bilinen bebeğinin psikolojik olarak çok etkilediğini söyleyebilmekteyiz. Böylece emzik dönemini birkaç ay sürer ve çocuğunuz emzikten uyuz olamasını tavsiye etmekteyiz. Bu nedenle zaman yayımına bırakma yöntemi olacaktır.

Öncelikle emziği evde vermeyerek dışarıda vererek dışarıda zaman yayımını gerçekleştirebiliriz. Daha sonra bebeğiniz uyuyarak vermemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu nedenle bebeğiniz emzik olmadan’da kendini rahat bir şekilde hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Emziğini Oyuncak İle Takas Edin:

Öncelikle 2-3 yaş üstü bebekler emzikten çok hoşlandığını ve emziksiz kendilerin rahat hissetmediklerini söylemekteyiz. Eğer çok bağımlı olduysa oyuncak ile takas edebilirsiniz ve bebeğinizin dikkati dağılır ve emziği unutmaktadır. Oyuncak ile takas etmeniz bebeğiniz için çok iyi olacaktır. çocuğunuzun istediği herhangi bir oyuncak dükkanından istediği oyuncağı alabilirsiniz. Kasaya emziğini bırakmasını sağlayın böylece çocuğunuz her emzik istediğinde takas ettiğini söyleyebilirsiniz ve aynı zaman’da her şeyin bedelli olduğunu olarak mesaj vermektesiniz.

Emziği Saklayarak Çocuğunuzu Emzikten Kurtarın:

Oldukça çok kolay olan kaybetme yöntemi çocuğunuzun emziği’ne uygulayıp çocuğunuz emzikten kurtarmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu nedenle emziği artık hayatın’da olamayacağını anlayarak emziği unutacaktır. Eğer bu yöntemlerden sonra emziği bırakamıyorsa emziğin başına Acı, Ekşi doğal maddeler sürerek bebeği emzikten kurtarabilirsiniz.

YAZAR: MAHİR SELLİ

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir