Doğal Kil Maskesinin Cilde İnanılmaz Faydaları

Doğal Kil Maskesinin Cilde İnanılmaz Faydaları

 

Çok eski zamanlardan bu yana güzellik iksiri diye bilinen kil maskesinin insan hayatında kattığı değerleri sizler ile paylaşacağız. Doğal kil artık her aktarda kolaylıkla bulabileceğiniz bir bakım kürüdür. Siz yeter ki üşenmeyin ve bu maskeyi cildinize uygulayın. Bunun cildinizde yarattığı harikaları gördükten sonra zaten fikriniz de doğal olarak değişecektir. Doğal kil maskesinin cilt üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bunu doğru bir şekilde yaptığınız sürece cildinizin zamanla pürüzsüz olacağına şahit olacak bunu her zaman uygulama gereğini kendinizde göreceksiniz. Şimdi sizlere doğal kil maskesinin inanılmaz faydalarından bahsedeceğiz. Bakalım kil cilde nasıl bir güzellik kazandırıyor hep birlikte öğrenelim. Kil Maskesinin Cilde Faydaları Hazır alacağınız bir kilin hazırlanışını önceden sizlere öğretmek istiyoruz.

Bir kahve fincanının yarısı kadar kile birkaç damla cıvık olmayacak şekilde gül suyu ilave ediyorsunuz. Karışımı iyice yaptıktan sonra yüzünüzün her tarafına yaptığınız kil maskesini sürüyorsunuz. Fakat göz çevresi hassas bir dokuya sahip olduğundan oraya fazla temas etmeyecek şekilde sürün. Daha sonra en az 7 dakika kadar bekletin. Daha fazla bekletme cildinizin doğal nemini alacaktır. Bekletme süresi bittikten sonra yüzünüzü sıcak sabunlu su ile yıkayın. Hemen ardından cildin toparlanması eski nemine kavuşması için bir miktar nemlendiriciyi masaj yöntemi ile sürün. İnanılmaz güzelliği fark edecek yüzünüzde siyah noktaların yok olduğuna şahit olacaksınız. Bunu haftada bir gün yapmanız yeterlidir. Kendinize bunun için sabit bir gün belirleyip 3 ay düzenli bu maskeyi yapın. Cildinizde sivilceden eser kalmayacaktır. Bir de kilin cilde faydalarını anlatalım:

• Cilde sürüldüğü an itibari ile cildinizi uyarmaya, kan dolaşımını hızlandırmaya başlar. Bu cildin hücrelerinin yeniden canlanması demektir.

• Cildinizde oluşmuş deniz lekelerini, sivilceleri, güneş yanıklarını giderir. Cildin tek renk yaparak doğal bir görünümü sizlere sunar.

• Özellikle yeşil ve beyaz kil, cilt lekeleri olanlar için ideal bir kürdür. Bunu uygulamak ve üşenmemek sizlerde olağan üstü güzelliklere sebebiyet verecektir.

• Siyah noktaları azaltır. Deride var olan gereksiz yağları alarak cildin dengesini korur.

• Cildi besler ve güzelleştirir.

• Yaşlanmayı durdurur. Yüzde var olan kırışıklığı onararak daha genç görünmenize katkıda bulunur.

• Burun kenarlarında ve burun üstünde belirgin siyah noktaları azaltarak daha temiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kısacası kilin yüze sağladığı faydalar oldukça fazladır. Bunu düzenli yaptığınız sürece cilt sorunlarınızın kalmadığını göreceksiniz.

Doğal Kil Maskesinin Cilde İnanılmaz Faydaları Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir