Horlama Nedir? Sebepleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?

Horlama Nedir? Sebepleri Nelerdir, Nasıl Tedavi Edilir?

Horlama Nedir, Horlamanın Nedenleri, Horlamanın Sebepleri Hakkında Herşey

Horlama Nedir, Horlamanın Nedenleri, Horlamanın Sebepleri Hakkında Herşey

Horlama ciddi bir hastalıktır sadece sosyal olarak bakılmamalıdır. Genellikle horlayan insanlara horlarız yanında yatmak istemeyiz bazen aynı evde kalmak bile bizim için zor olabilir. Ama şunu bilmelisiniz ki horlayan insan aslında etrafına bir mesaj veriyor. Horlamanın baktığımız zaman bir çok nedeni olabilmektedir. aslında kilolu olan kişiler’de veya obezite gurubuna giren kişilerde horlama daha fazla olur. Yorgunluk dahi yapacak bir nedendir. Genetik faktörler sigara, alkol tüketimi yine horlamaya neden açar. en çok gördüğümüz Anatomic problemlerdir. kişinin üst solunum yollarında boğaz kısmında eğerki bir tıkanıklık bir daralma varsa veya kiloya bağlı bölgede yağ birikimi söz konusu ise üst solum yolları tıkanarak veya daralarak kişinin bu solunum hastalıklarına’da yol açabilmektedir.

Horlama Kimler’de Daha Çok Sık Görülür?

Horlama Daha çok aşırı kilolu kişiler’de olabilmektedir. Obezite olan kişiler’de daha fazla görülmektedir. Bu kişilerde özellikle üst solunum yollarını bir yağ birikmesine neden olabilmektedir. üst solunum yollarının daralması ve ona bağlı Horlamalar çok sık görülür. Burun tıkanıkları olan kişilerde aslında burunların horlama katkısı yoktur. Alerjik burun tıkanıklığı olanlar’da veya burun kemiğinde eğrilik olan kişilerde yine horlama görülebilmektedir. bunun harcinde’de aşırı sigara tüketimi ve aşırı alkol tüketimi üst solunum enfeksiyonu neden olabilmektedir. Bu nedenle’de Horlamaya olabiliyor.

Burun Bantları Horlamayı Tedavi Eder mi ?

Horlamanın Aslın’da %30’u diyebiliriz’ki burundan kaynaklanmaktadır. yani burun ağza göre daha az katkı dadır. horlama açısından. Dolayısıyla burun bantları burnun açılması için katkı sağlayabilir. burun’dan kaynaklanan horlamayı biraz azaltabilmektedir. Ama tamamen ortadan kaldırmasını burnun açılması horlamanın açısından bir şeye katkı sağlaya bilmekteyiz.Sonuç olarak burun bandları hiç bir zaman tedavi edici değildir. ama ufak burun açıklığı sağlayarak horlamaya’da az’da olsa katkı sağlaya bilmekteyiz. Horlama vakalarının yaklaşık yüzde 30’u burundan kaynaklanır. Burun bantları burun tıkanıklığından kaynaklanan horlamayı azaltabilir ama tedavi edici özellikleri yoktur.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir