Makyaj Temizliğinde Püf Noktalar

Makyaj Temizliğinde Püf Noktalar

 

Makyajda temizlik bayanlar için sıradan olmaya başlamıştır. Sabah ve akşam yada günün belli saatlerinde yapılan makyaj temizliği basite alınmamalıdır. Bu yazımızda makyaj temizliği için yapılması gereken işlemlerden önemli olanlarından bahsetmeye çalışacağız. Bir takım ciltlerde oluşan siyah noktalar, alkol ile temizlenmesi durumunda zayıf düşebilir. Bu gibi durumlar için tonik kullanılabilir. Makyaj temizlemede bitkisel yollar deneniyor ise dahası hassas bir cilde de sahipseniz, portakal ağacı ile elde edilen su kullanılabilir.

Dahası fazla kırışıklıkları yok etmek için papatya da kullanılabilir. Cildinizde soyulma varsa, makyaj sonrası bu soyulmalara karşı gül suyu kullanılabilir. Tahriş önleyici olarak, peygamber çiçeği suyu kullanmanız tavsiye edilebilir. Makyaj temizleme yağlarını, kuru cilde sahip bayanlar kullanmalıdır. Bu yağlar cildin genç görünmesinde, içerisinde ki A ve E vitamini sayesinde etkili olmaktadır. Ayrıca genç ve diri bir cilt içinde jojoba özünden yapılmış yağlar kullanılabilir. Makyaj temizliği bitmesine rağmen, makyajın yeterince temizlenmediği gibi bir hisse kapıldığınız durumlar için; makyaj temizleme sonrası cilt yıkanmalı ve nemlendirilmelidir.

Bazen pratik olsun düşüncesi ile makyaj temizleme mendilleri kullanılır. Bu mendiller makyajı tam anlamı ile temizlemediği için kalıntı kalabilir. Bu kalıntılar zararlı olabilir. Bunun için mümkünse acil durumlarda makyaj temizleme mendilleri kullanılmalıdır. Makyaj temizlemek genel olarak bazen zor gelebilmektedir. Bu durum sabah yapıldığı ve ardından yeni makyaj için malzeme kullanılması durumunda fondöten deki kalıcılık azalır. Bunun için yeni makyaj öncesi biraz beklemekte fayda vardır. Cildiniz de hava almış olur. Hafif makyaj yapan bayanlar da makyaj cildinde kalmadı düşüncesi ile makyaj temizliğinden kaçmaktadırlar.

Genel olarak gün içerisinde hava almayan ve kirlenen ciltte siyah nokta oluşumu meydana gelebilir. Bu gibi olumsuzluklara karşı makyajın azı yada çoğu şeklinde düşünmeden; temizlik yapılması önemlidir. Dahası cildinizin genç kalması için temizlemeyi, makyaj için değil de normal durumda da yapmak gerekir. Cildinizi tanımanız oldukça önemlidir. Makyaj temizleme sağlıklı biçimde yapılabilmesi için kaliteli ve cildinize uygun malzeme seçilmelidir. Bunlar, süt, su ve yağlı cilt özelliğine sahip malzemeler olmalıdır.

Makyaj Temizliğinde Püf Noktalar Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir