Mutfak Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Mutfak Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

 

Mutfak denildiğinde akla gelen şey, birçok yemeğin, tatlının, keklerin, böreklerin yapıldığı ve temizlik konusunda da önem taşıyan yerlerin başında gelmesidir. Mutfakta işinizi ve hayatınızı kolaylaştıracak birkaç püf noktası ile, her şey daha kolay bir hale gelecek. Mutfak hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler sayesinde, zamandan kazanabilirsiniz. Ayrıca bu kolay yöntemleri öğrenerek, çevrenizdeki insanları şaşırtabilirsiniz.

İşte mutfağınızda deneyeceğiniz ve size büyük kolaylık sağlayacak pratik bilgiler: Özellikle sabah kahvaltılarında tükettiğiniz haşlanmış yumurtanın, daha rahat şekilde soyulabilmesi için yumurtanın üzerinde bir iğne yardımı ile delik açıp, o şekilde haşlayabilirsiniz. Yemek yaparken kaynayan tencerenin başından uzaklaşmanız gerekiyorsa, tencerenin taşmaması için bir kaşığı tencerenin üzerine ters gelecek şekilde oturtmayı deneyiniz. Yaz akşamlarının vazgeçilmez meyvesi karpuzu akmadan yiyebilmek için, karpuzu dilimleyip kenarlarından birer parça kesebilirsiniz. Çilek, birçok çocuğun ve yetişkinin severek yediği bir meyvedir. Çilek yerken çöpünü çıkarmak isterseniz, baş kısmından bir pipet sokup itmeniz yeterli olacaktır.

Cherry domatesleri keserken zorluk çekiyorsanız, iki adet saklama kabının arasına sıkıştırdıktan sonra, ortadan bıçağı geçirerek rahatça kesebilirsiniz. Evde en çok yapılan yemeklerden olan makarna, olması gerektiğinden daha uzun bir ömre sahip olabilir. Bunun için spagetti makarnanızı, Pringles cipslerinin kutusunda saklamanız yeterli. Ekmek keserken parçalanma mı oluşuyor? Ekmeği kestiğiniz kısmının tersinden keserseniz, parçalanma sorununu çözmüş olursunuz. Mangal her zaman vazgeçemediğimiz lezzetlerden biri olmuştur. Balık yaparken ızgaranın üstüne dizeceğiniz ince limon dilimleri, balığın yapışmasını engeller ve lezzetini arttırır.

Avokado soymanın en kolay yolu, kabuğundan 360 derecelik bir kesik atmaktır. Muzu uzun süre saklamak istiyorsanız, muzları dalından ayırmalı ve uçlarını plastik bir poşetle sarmalısınız. Kalabalık bir misafir için, çok pişmiş yumurta hazırlamanız gerekiyor. Ancak onlarca yumurtayı nasıl pişireceksiniz? Bunun için yumurtaları, fırın ızgarasının üzerine dizebilir ve 160 derece ısıdaki fırında yarım saat pişirebilirsiniz. Köfte yaparken hazırladığınız köftelerin kızartırken kendini çekmesini engellemek için, hazırlarken ortasına başparmağınızı bastırabilirsiniz.

Soğumuş yemeklerinizi ısıtmak istiyorsunuz ve mikrodalga fırın tercih ettiniz. Yiyeceklerin kuru kalmaması için, ısıtırken yanına yarım bardakta su koyabilirsiniz. Yumurtaların taze ya da bozulmuş olduğunu anlamak için, suyun içine bırakın. Suyun üstüne kalan yumurtalar bozulmuştur. Yumurtalar dibe batıyorsa, rahatça tüketebilirsiniz. Ev hanımlarının büyük problemlerinden biri de, unda oluşan böceklenmedir. Bu olayı engellemek için, ununuzun içine bir adet defne yaprağı koyabilirsiniz.

Mutfak Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler Resimleri

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir