Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır

Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır

 

agiz-ve-dis-bakimi-nasil-yapilir

Sağlıklı dişlere kavuşmanın altın kuralı diş fırçalama işlemini doğru bir şekilde uygulamaktır. Dişin temel yapısı ve diş etleri hassas bir dokuya sahiptirler. Bu nedenle dişin sağlam olması sizin uygulayacağınız bakım ile alakalıdır. Diş etiniz fırçalama esnasında kanıyor ise bunun iki ana sebebi olur. Bunlar, diş eti hastalığınızın olması, ikinci sebep ise yanlış fırçalama yöntemidir. Fırçanızın kalitesiz olması da buna olumsuz bir şekilde etki etmektedir. Bu nedenle kalitesiz diş fırçası ve macunu kullanmak yapacağınız en büyük yanlışlardan birisi olur. Diş macunu seçiminde içinde var olan flüorür oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle dişin ana temel yapısını bu madde ile korumanız mümkündür. Özellikle çürüklere karşı korumada etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Dişinizin bakımı için diş macunu yeterli değil birçok eczanelerde diş pastaları satılmaktadır. Bu sizin güçlü bir diş yapısına sahip olmanıza katkıda bulunacak, sağlıklı bir ağız dokusunu oluşturacaktır. Nefes alırken başkasının sizin nefesiniz den kötü bir şekilde etkilenmesi istemiyorsanız ağız bakımınız için dişlerinize özen göstermelisiniz. Diş doktoruna en az 3 ayda bir tedavi amaçlı gitmeniz sizin daha sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmanıza aracı olacaktır. Bu nedenle siz nefes alırken ağzınız kokmayacak, dişleriniz inanılmaz bir şekilde beyaz layarak güzel bir görselliği de ele alacaktır. Ağız ve diş bakımı nasıl yapılır daha detaylı bir şekilde sizleri aydınlatmak istiyoruz. Bakalım bunlar tam olarak neler? Diş bakımı ve ağız bakımı doğal yollar ile nasıl sağlıklı bir görüntüyü ele alır hep birlikte öğrenelim?

• Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı huy ediniz. Sürekli düzenli yapılan diş fırçalama işlemleri sizin diş yapınız güçlendirecek, çürüklere karşı koruyacaktır.

• Çay, kahve ve sigara gibi zararlı içerikler diş minesine zarar verebilir. Dişlerinizi sarı görünmesine sebep olabilir. Eğer dişleriniz sararsın istemiyorsanız bu saydığımız üç ana maddeden mümkün oldukça uzak durmanızda yarar vardır.

• Tuz gargarasını iki gün arayla gece yatmadan önce gargara yöntemi ile yapmanız dişinizin çürümesini ve sancımasını önleyecektir.

• Dişinizi karbonatlı limon suyu ile fırçalayın. Eğer dişleriniz beyazlasın istiyorsanız karbonata birkaç damla limon suyu ilave edebilir, bunu haftada bir kez uygulayarak sağlıklı, beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

• Çok aşırı ve soğuk içecekler dişinizin çatlamasına sebep olur. Mümkün oldukça ılık içecekler tüketin. Bu dediklerimizi düzgün yaptığınız sürece uzun yıllar sağlıklı dişlere kavuşacak, gülüşünüz ile birçok insanı etkilemeyi başaracaksınız. Bir de sağlıklı dişler için temiz arınmış su için, dişinizi kireçlenmelere karşı önleyin.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir