Anne karnında bebeğin kalp atışları ne zaman başlar , duyulur ?

Anne karnında bebeğin kalp atışları ne zaman başlar , duyulur ?

Gebeliğin ilk belirtilerinin oluşmasından sonra konu biraz daha bizlere iletilmektedir. Bizler bunu önce kan testiyle ve ultrasyonla teyit etmek isteriz. kanda btcg denen bir hormonun artışı çok önemlidir. Normal koşullarda eğer kekel bir gebelik varsa btcg gn aşırı gün aşırı ikiye katlanması beklenir. Diğer yandan bebeğin ilk kalp atımları ortalama 6 hafta ultrasonla saptanılır. 5’inci haftada gelen bir Anne adayında sadece gebelik kesesi saptanabilirken 6’ıncı haftada bebeğin kalp atımları anlaşılır.

Yumurtlama Tarihi Nasıl Hesaplanır ?

yumurtlama dönemi hesaplanması en çok karşılaşılan sorulardan birisidir. Özellikle bebek planlayan çiftler ne zaman hamile kalabilirim hangi günlerde birliktelik olursa gebelik şansı yüksek olur. Aslında bakılırsa ne zaman yumurtlama tarihi olduğu önceden bilinmez Asıl olan bir şey varki bir sonraki adetten 14 gün önce yumurta çatlaması gerçekleşir. Ancak bir sonraki adetin ne zaman olacağı bilinmediği için bundan tam 14 gün önce ne ne zaman olduğu her zaman hasaplamak mümkün değildir.

Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir ?

Bebeğin hareketleri ne zaman ilk defa his edilir. Bu ne kadar önemlidir gerçekten önemli bir nokta. gerçekten her anne adayı bebeğinin hareketlerini his etmek ister

Anne karnında bebeğin kalp atışları ne zaman başlar , duyulur

Anne karnında bebeğin kalp atışları ne zaman başlar , duyulur

ve bundan büyük bir mutluluk duyar. Ancak bu konu için belli bir süre beklemek gerekir. Bebeğin hareketli olması bebeğin sağlıklı olması ve sağlıklı ilerlediğini gösteren bir belirtidir. İlk gebeliği olan anne adayları bebeğin hareketlerini 22’inci haftasına kadar his edemezken daha önce doğum yapmış anne adayları 15 veya 16’inci haftalar civarında bebeğin hareketlerini his edebilir. Her ne kadar düzenli könteollere gidilse dahi bebeğin hareketlerinde azalma içinizde bir huzursuzluk varsa mutlaka bunu hafife almamanız gerekir. öncelikle şeker besinleri yedikten sonra yan yatış pozisyonunda bir süre istrihat etmenizi bebeğin hareketlerini izlemenizi buna rağmen bebeğin hareketlerinde bir huzursuzluk varsa mutlaka doktorunuza gidiniz.

Gebeliğin Erken Belirtileri Nelerdir ?

gebeliğin ilk belirtisi adetin gecikmesi önemli belirtidir. Adetin gecikmesiyle birlikte adet görecekmiş gibi karşınıza çıkan kasık ağrıları çoğu zaman gebeliğin belirtilerinden birisi olabiliyor. Eğer bu belirtilere göğüslerde hassasiyet, yorgunluk, halsizlik, uyku hali, sinirlilik, aşırı duygusallık ve alınganlık gibi ruh halleri de eşlik ediyorsa aynı zaman da hastada sık idrara çıkma sık acıkma gibi belirtiler varsa bunlar gebeliğin olumlu belirtilerinden biridir. Ancak unutulmaması gereken bir nokta vardır ki her adet gecikmesi olan her kasık ağrısı olan anne adayı hamile olmayabilir. Normal sağlıklı bir bebek ve sağlıklı diyebilmek için ultrasyonla bebek hareketelerinin  gözlenmesi gerekir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir