Ayakta Yanma Hissi Nedenleri

Ayakta Yanma Hissi Nedenleri

Ayakta Yanma hissi nedenleri

Ayakta Yanma hissi nedenleri

Günlük yaşantımızda her kesin karşılaştığı yaygın bir sorun arasında yer almıştır. Ayakta yanma hissi bir çok insanda her hangi bir sorun çıkarmaz. Ancak bazı insanlarda ciddi sorunlara yol açabiliyor. Ayakta yanma hissi çünkü o kadar rahatsız verici bir hastalık’ki insanın uyku düzenini bile bozabiliyor. Ayakta yanma nedeniyle insanlarda devamlı bir yorgunluk, halsizlik sıkıntılarına neden olur. Ayakta yanma hissi ciddi hastalıkların ön belirtisi olabilir. örneğin şeker hastalığı gibi hastalıkların ön belirtisi olabilir.

Bu hastalık Nasıl Gelişir?

Bu hastalığın her hangi belirgin bir sebebi yoktur. Genellikle geçici bir hastalıktır ve her hangi bir hastalık eşlik etmez. Bu yanmaların sebebi bazen B vitamini eksikliğinden’de kaynaklanabilir. bu rahatsızlığı olan kişilerin normalde beslenmesi gayet normal bir şekildedir. vitamin ve kan tetikleri normal düzeyde görülür. Bu hastalığın sebebi bazen sinirlerde bir sıkışma sonucunda da  olabiliyor. Bu rahatsızlıkların nedenleri bazen fazla kilo alma ve rahat ayakkabı giymeme gibi nedenlerden kaynaklanabiliyor. Bu yanmaların nedeni aşırı alkol tüketiminden’de olabiliyor. Ayak mantarı’da bu yanmalara neden olur. Bu hastalık nedeniyle hastalarda psikolojik sorunlara yol açabiliyor.

Belirtileri Nelerdir?

Bu hastalık genellikle ayakta yanma ve şişme ile meydana gelir. Ayakta uyuşma ve ağırlık gibi nedenlerde görülebilir. bunların yanı sıra kaşınma ve karıncalanma gibi nedenlerde görülebilir. Ayak terlemeye ve sıcağa karşı çok etkilidir. Bir kısım insanlarda bu hastalık aşırı yanma ve şiddetli ağrılara neden olabilir. genellikle ayakta geceleri çok fazla gündüzleri ise ağrılarda azalma görülebilir. Bu hastalık özellikle yaz aylarında çok fazla görülür. genelde tv ve benzeri şeyler izlenirken ayakta pozisyon değiştirerek ayağı soğutmak istemek veya ayağı beton ve benzeri soğuk yerlere bırakmak gibi nedenler görülebiliyor.Ama en önemlisi bu hastalığı yaşayan kişiler bu rahatsızlığı tanımlayamama gibi nedenlerden  dolayı kendilerini daha kötü his etmeye başlar.

Tedavi Yolları:

Genellikle bu hastalıklar hastalığın nedenine göre yapılır. Öncelikle muayene yapan doktor hastaya hastalığın nasıl bir hastalık olduğunu ve ciddiye almamasını önerir. Öncelikle bu hastalığı olan kişiler giyeceği ayakkabıları iyi tercih edip ayakkabının hava alması gerekip ve ayakkabının kimyasal maddeden yapılmaması gerekir. Ayağın sıcağa bire bir yaklaştırılmamalıdır. Giyilecek çorap  pamuk ve benzeri teri emecek maddeden olmalıdır. Normalde bu rahatsızlıkları olan kişiler ayağı havada tutup ayağın ateşinin düşürebilirler. Bunların yanı sıra günlük yaşantı içinde çok fazla ayakta kalınıyorsa bu sebepler de olabilir. Onun için arada ayakları dinlendirmek için oturmak lazım.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir