Bacaklarda Ağrı Romatizma ve Bitkisel Tedavisi

Bacaklarda Ağrı, Romatizma ve Bitkisel Tedavisi

Bacaklarda ağrı ve romatizma Bacaklar üzerinde meydana gelebilecek ağrılar birçok çeşitte bulunmaktadır. Yorgunluk, kemik erimesine bağlı durumlar, düz taban olma sebepleri veya daha başka birçok hastalık nedeniyle bu ağrılar kendisini gösterebilmektedir. Bu yüzden ağrının sebebi tam olarak bilinmelidir ve bu şekilde adımlar atılabilmelidir. Ayak tabanlarında çökme yaşayan bireylerin, ortopedik tabanlıkları kullanmalı ve ayaklarını yerden kaldırıp yukarı çekerek istirahat etmelerinin yanı sıra ayrıca şifalı bitkiler sayesinde bu durumdan kurtulabilmektedirler. Bacaklarda ağrı ve romatizma ve bitkisel tedavisi birkaç yöntem ile giderilebilmektedir.

• 100cc. Kadar miktar zeytinyağı ila 20cc. Gazyağı birbirleri ile bir süre iyice karıştırıldıktan sonra bacaklar üzerinde ağrı duyulan yere masaj olarak uygulanır. • Servi (Selvi) ağacının yaprakları ve kozalaklarını 100gram olacak şekilde bir litre su ile on (10) dakika kadar kaynatılıp hafif sıcaklığın biraz düşmesi beklenir. Ardından bacakları bu sıcak su içerisinde 15 ila 20 dakika kadar bekleterek dinlendiriniz. “Servi: Servigiller ailesinden gelmekte olan ve genelde kış aylarında yapraklarını dökmeyen bir ağaç türüdür. Ayrıca birçok çeşidi bulunan ağaçtır. Boyları 30metre uzunluğunu görebilmektedirler. Yapıları sütun şeklini anımsatmaktadır ve yaprakları koyu yeşildir. Sürüngenleri ucunda 3 santimetre çapını bulan esmer renkteki kozalakları bulunur, dal ve yapraklarından elde edilen uçucu yağın içeriğinde bulunan, tanen ve servi kâfurusu hekimlikte kullanılmaktadır.

Hekimliklerde servi kozalakları sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca ishali kesmekte, kanamaların durmasında, şeker hastalığında ve saçların güçlendirilmesi adına güçlü ve faydalı bitkidir. Diş ağrılarını dindirmekte kullanılmaktadır.” • Yarım kavanoz kadar papatyanın üzerini zeytinyağı ile güzel bir şekilde doldurun. Sonra bunu üç hafta boyunca çalkalayıp güneşte bekletiniz. Bekleme işini bitirdikten sonra bacakların bu yağ ile ovulduğu söylenilmektedir. • Bir avuç kadar defne tohumunu ve bir avuç ardıç tohumunu beraber güzelce ezin. Ardından bunları bir kavanoz içerisine koyun ve üzerini zeytinyağı ile iyice örtülecek şekilde kapatın. Elde etmiş olduğunuz karışımı üç hafta boyunca belli aralıklarla sık olmayacak şekilde çalkalayın ve güneşin göreceği yere bırakın. Üç hafta aradan sonra bu yağ ile bacaklarınızı ovmaya başlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir