Bacakta Oluşan Kılcal Damarlar

Bacakta Oluşan Kılcal DamarlarBacakta Oluşan Kılcal Damarlar nasıl geçer

Zaman içinde değişen ve yaşlanan bedenimiz artık yıprandığının belirtilerini verir. Sizler nefes almaya başladığınız andan bu yana dur durak vermeden çalışan tüm organlarımız bazen kendilerini yenileseler de bir yaştan sonra sorunların çıkması olağan bir durum alacaktır.

Özellikle bayanların paniğine neden olan bacaklarda ki kılcal damarların belirginleşmesi aslında başka sorunların habercisidir. Bu gibi durumlar genellikle aşırı kilo almış olan ve bacaklarında selülit oluşumu baş gösteren kişilerde görülmektedir. Bunun nedeni ise bu yağ ve lenf sıvılarının zaman içinde toplar damarlar üzerinde kan akışını bozması ve kılcal damarlarda ki genişlemelere de neden olmasıdır.

Doğru beslenme, kilo kontrolü ve düzenli şekilde yapılacak olan egzersizler durumun ilerlemesini önlerken oluşan bazı sorunlarında giderilmesinde önemlidir. Ancak damarların bu hasarları genellikle geri dönüşüm olarak düzelmezler. Bu gibi durumlarında bazı tedavi yöntemlerinin kullanılmasında fayda vardır.

Özellikle orta yaşı geçen bayanlarda daha çok baldır kısımlarında görülen bu durum bir sinyaldir. Kilo kontrolü ilerleyen sorunun daha da kötüye gitmesini önleyecektir. Her şekilde kilo bedene farklı sorunlar yaşatan bir durumdur. Bu neden ile yaş, boy ve kilonun doğru orantılı bir şekilde yapılandırılması gerekmektedir. Etkin bir egzersiz programı ve beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekir. Özellikle bol su tüketimi hem selülüt oluşumunu engeller, hem de kiloların hızlı şekilde bedenden atılmasını sağlar.

Faklı cilt kremleri çok ince kılcal damarların giderilmesinde fayda sağlasa da genellikle sorunun tam çözümünü lazer tedavisi verecektir. Bozulan kılcal damarlar lazer ışınları ile yakılarak bedende erimesi yöntemi ile uygulanacak tedavi başarılı bir sonuç alınmasını sağlayacaktır.

İlerleyen dönemde bu damarların varis oluşumunu tetikleyeceği korkusu ise genellikle tüm kadınlarda vardır. Varis ve kılcal damar genişlemesi birbirinden farklı rahatsızlıklardır. Sebep olan sorunlar varisi de ayrı şekilde tetikleyebilir ancak her zaman bacaklarda ki kılcal damar genişlemesi sorunu varise dönüşecektir diye bir ibare yanlıştır. Varis damarlarda ki yağının farklı şekilde hasar görmesi nedeni ile oluşmaktadır. Bu tip sıkıntılar yaşanmaması adına fazla kilo almadan, düzenli egzersizler en azından yürüyüşler yaparak sorun oluşumunu veya ilerlemesini durdurabilirsiniz.

 

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir