Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nedenleri, Zararları

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı Nedenleri, Zararları

Bebeklerde burun tıkanıklığı ihmal gibi grip, kulak iltihabı ve hatta zatürre gibi bir çok koşullara vesile gibi, ancak doğru zamanda tedavi edilmesi önemlidir. Daha Fazla bilgi edinmek için okumaya devam ediniz.

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Bebeklerde Burun Tıkanıklığı

Bebeklerde burun tıkanıklığı 6 aylıktan altındaki bebeklerde oluşan, neredeyse evrensel bir olgudur. Burun tıkanıklığı da burun doku astar şişmiş olsun neden kan damarları, iltihabı sonucudur.
Bebek çok rahatsız olduğu zaman burnu tıkandığı zaman bütün gece boyunca yatmaz ve yatamaz çünkü düzenli olarak nefes alamadığı içindir. (Ilk 6 ay için kendi ağzından nefes alamıyor gibi) ve bunların burun deliklerinden nefes ısrar edecek Bebekler bloke olsa bile, sadece burundan nefes alması bebeğin sağlığı için önemlidir.) bebekte tıkanık olan burun yemek yemetede bebeği engellemektedir. Düzgün nefes yetersizlik anne sütü akışını etkileyen, dolayısıyla, bebek, içinde dönüş endişeleri tahriş olur ve anne bebek üzerinde kaygılanmaya başlamaktadır. Bu bir kısır döngüsüdür. Bu bir kısır döngüdür. Bebeklerde Nazal Trafik Sıkışıklığı nedenleri burun akıntısı neden daha fazla veya daha az aynı faktörlerden kaynaklanır bebeklerde burun tıkanıklığı.

Aşağıdaki gibi burun tıkanıklığı nedenleri şunlardır:

  • Soğuk algınlığı ve grip
  • Nezle
  • Alerjiler ya da saman nezlesi
  • Anormal küçük geniz
  • Sinüs enfeksiyonu
  • Tahriş edici Devam maruz
  • Vazomotor rinit
  • Bazı burun spreyleri ya da damlalar

Bebeklerde bazen küçük bir oyuncağa dokunduğu zaman bile hasta olabilmektedir. Çünkü bebek ilk aylarında bağışıklık sistemi güçsüz olduğu için herhangi bir hastalığa yakalanma riski biraz yüksektir.

Burun Tıkanıklığı Zararlı? Mı

Bir bebeğin yaşamının ilk aylarında Burun tıkanıklığı, sadece beslenme ve uyku desenleri ile değil müdahale, aynı zamanda onların işitme engelleyebilir ve Konuşma gelişiminide engelleyebilmektedir. Bu hayatı tehdit eden solunum sorunlarına yol açabilir. Yenidoğanlarda Burun tıkanıklığı, ihmal edilmemelidir.Bu sadece bir sıkıntı olduğunu büyük çocuklarda ve ergenlerde ortaya çıkan burun tıkanıklığı, farklıdır. Değil ciddi bir sorunu olsa, burun tıkanıklığı grip, kulak iltihabı ve hatta zatürre gibi hastalıklara’da yol açabilmektedir. Bu tür hastalıkları ise en yakın zamanda doktorunuza başvurmalısınız.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir