Belim Çok Kalın Nasıl İnceltebilirim

Belim Çok Kalın Nasıl İnceltebilirim

belimi nasıl inceltebilirim

belimi nasıl inceltebilirim

Bu konu hakkında bir çok deyim kullanılmaktadır. Örneğin reklam ürünleri, güzellik reklamları, uzman reklamları gibi durumlar söz konusudur. Ayrıca konuşulan diyetler de bu konu arasındadır. Bir çok kişi belim çok kalın nasıl inceltebilirim derken bazı insanlar da belim çok ince nasıl kalınlaştırabilirim demektedir. Bel inceltilmesi güzellik açısından çok önemlidir. Güzel görünmenin yanında kişiye verdiği özgüven, huzur gibi durumlar da farklı bir durumdur. Kişi güzel görünmek için belin ince olmasını ister kimileri ise bu durumdan şikayetçi gibi görünüp belin nasıl kalınlaşacağını bilmek istemektedir.

Şimdi belim kalın nasıl inceltebilirim konusuna gelince;

Öncelikle sırtınız için en iyi egzersiz;

Kişi önce rahat bir nefes almalı ve yüzünüz yere gelecek şekilde uzanın. Bu şekilde böyle birkaç dakika durun ve beyninizi rahatlatın. Bu esnada isterseniz ellerinizi yüzünüze doğru çenenizin altına alabilirsiniz. Eğer isterseniz sağa sola doğru da açabilirsiniz rahat olmanız için bu durum önemlidir. Ardından sırt bölgesindeki kaslarımızı hareket ettirip egzersizimizi yapmaya başlıyoruz.

Bu uygulamaya yaklaşık bir 15-20 dakika gibi bir süre boyunca tekrarlıyoruz. Bir süreden sonra belinizde yanma hissedebilirsiniz ki bu durum iyi bir şeye ifade olmaktadır. Bunun sebebi kasları gelişmeye uyarı göstermesidir. Bu şekilde artık biraz ilerleyebileceksiniz.

Fakat ayakta iken bedeninizi hareket ettirmek sağa ve sıka doğru hareket ettirmek, esnetmek, zıplamak gibi durumlar kişiye zarar verebilmektedir. Bu durumlar sonucu kişinin göğüs kafesinin incinebilmesi gibi durumların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Veya kişinin bu hareketleri sonucu omuz ve bel de sıkıntılar yaratabilecektir.

Belinizi inceltmek için en iyi hareket bel hareketi ve karın kasları için gereken uygulama tipleridir. Karın egzersizi ile karın kaslarınızı geliştirirken orda bulunan yağı eritir ve kötü görünen kısımların yok olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında yapılacak bacak egzersizleri de bu durumu önleyebilmekte ve kişinin ince bir bele kavuşmasını sağlamaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken hususlar arasında en önemlisi spora başlarken veya spor yaparken doğru hareketleri yapmalı bilinmiyorsa bir spor eğitmeni veya spordan anlayan biri tarafından yardım alınabilir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir