Diş İltihabı Hakkında

Diş İltihabı Hakkında

 

Diş plağın tedavisi çok zor olmaktadır. Eğer diş iltihabınız varsa ve tedavi ettirmiyorsanız diş mineniz incinebilir. Sonrasında dişinizi çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Bunu sakın unutmayınız. Diş sağlık için çok önemlidir. Dişlerinizi günde iki defa fırçalamalısınız. Diş etinizde sorun varsa dişlerinizi fırçaladığınız zaman kan akar. Diş etleri kanar ve diş iltihabı ortaya çıkar. Diş etlerinizde plak biriktiği zaman diş etleri kanar ve iltihaplanır. Bunu anlamak için diş etlerinin aralarında yapışkan tabakalar bulunmaktadır.

Diş iltihabı hakkında bilgiler almak isterseniz bu sitedeki yazıları okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Diş iltihapları diş etlerinin sağlıksız olmasından dolayı oluşur. Yemeklerden dolayı diş etlerinin aralarında yapışkan bakteriler meydana gelir. Daha sonra diş fırçası değdikçe kanamalar oluşmaktadır. Bazı insanlarda da bu şişlik olarak kendini gösterir. Ağız sağlığınıza özen gösterin ve hijyenik olmasına dikkat edin. Çok kahve, çay, sigara ve alkol tüketiminde diş plakları oluşur. Dişler zamanla sararır. Kişi bu sebepten dolayı rahatsız olur ve enfeksiyonlar da gelir.

Diş iltihabı hakkında en çok yanlış diş temizlemelerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Yemeklerden sonra diş fırçalamaktan üşeniyorsanız diş iplerini de kullanabilirsiniz. Ayrıca duygusal anlamda strest de diş kayıplarına yol açar. Mesela ergenlikte ve hamilelikte diş kayıpları yaşanabilir. Kemik erimesi olan insanlarda da diş sorunları ortaya çıkabiliyor. Dişleri fırçaladığınız zaman karbonat ve su ile dişleri gargara yapın ve çalkalayın. Bunu yaparak dişleri derinden temizleyerek dişleriniz beyazlayacaktır. Aynı zamanda da diş etinin kötü kokmasını da engelleyecektir. Dişleriniz parlar ve istediğiniz gibi bembeyaz dişlere de sahip olacaksınız.

Evinizde yapabileceğiniz diş temizleme pratik kürleri de yazalım. Bir tatlı kaşığı kuru nane ve üç çay bardağını kaynatın. Bunu günde iki defa dişlerinizi çalkalayınız. Başka bir yöntem de bir çay kaşığı elma sirkesi ile bir de su ile gargara yapın. Sıcak suyun içerisine iki çay kaşığı da ada çayı ekleyip kaynatın. Bu da dişlerinizi temizleyecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Diş iltihabı hakkında bu yazdığımız yöntemler ile engellemek mümkündür. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Diş iltihabı demek diş eti hastalığı demektir. Diş eti hastalığı dişin şişmesi ile ortaya çıkar. Bazı diş iltihaplarında dişler de ağrı olmaz. Pek belirti yapmaz. Bu nedenle de ara, sıra doktora kontrole gitmenizde çok fayda vardır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir