Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Günümüzde moda olan dolgun dudaklar, bazı cerrahi yöntemler ile rahatlıkla edinilebilmektedir. Bazı kadınlar ise cerrahi yöntemler ile dolgunlaştırılan dudakların; doğal durmadığını ve yüz ifadesini değiştirdiğini savunur. Bu sebeple, estetik bir müdahale olmadan dudakları dolgunlaştırma yöntemleri, birçok kadın tarafından denenmektedir. Dudak dolgunlaştırmada kullanılan bazı doğal yağlar bulunur. Yakıcı etkisi ile bilinen bu yağlar, belli bir süre, dudaklarda şişme oluşturacak ve dudakların daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

Karabiber Yağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Yakıcı etkisi ile bilinen karabiber yağı, dudak dolgunlaştırmada oldukça etkilidir. Ruj sürmeden yarım saat önce dudaklara sürülen karabiber yağı, dudak dokusu tarafından emilecek, dudaklarda yanma meydana getirerek, bir süreliğine şişme oluşturacaktır. Yakıcı etkisi ile bilinen karabiber yağını sık kullanan kadınların dudak nemlendiricisi kullanması dudaklarda tahriş oluşmasını önleyecektir.

Tarçın Yağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Doğal yağlar içinde dudak dolgunlaştırmak için kullanılan diğer yağ tarçın yağıdır. Tarçın yağı da dudakları yakarak dolgunlaştırmaktadır. Her gece yatmadan önce dudaklar sürülebileceği gibi, ruj sürmeden yarım saat önce de sürülebilir. Belli bir süre etkisini gösteren ve dudak dokusunu şişiren tarçın yağını sık kullanan kadınların, dudak nemlendiricisi kullanması önerilmektedir. Yakıcı etkisi bulunan tarçın yağının dudak dokusunu tahriş etmesi önlenebilecektir.

Nane Yağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Nane yağıda diğer yağlar gibi dudakları yakan bir yapıdadır. Ruj sürmeden yarım saat önce dudaklara sürülen nane yağı, kısa süre içinde dudaklarda dolgun bir görüntü sağlar.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir