Elde Terleme Nedenleri Nelerdir?

Elde Terleme Nedenleri Nelerdir?

Elde Terleme Nedenleri Nelerdir,

Elde Terleme Nedenleri Nelerdir,

El Terlemesi tedavisi, Aşırı el terlemesi nedenleri, sebepleri nedir

 Neden olur, psikolojik midir gibi sorunlar için;

El terlemesi gibi bir sıkıntı çeken kişilerin, terlemeyi ayarlamakla görevli olan “sempatik sistemde” bir fonksiyon (ayar) bozukluğu bulunmaktadır. Bu sempatik sistemler son derece duyarlıdırlar ve çok fazla çalışmaktadır. Bu normal olarak işleyen fonksiyon bazı bireyler üzerinde artışlar göstermekte olabilir ve bunan neden olarak da başka hastalık belirtileri ve/ya hormon bozukluğu gibi durumlar olmayabilir. Heyecan, stres gibi diğer psikolojik uyarılar sonucu yine ellerde terleme yaşanabilmektedir.

Peki El Terlemesinin Bir Zararı veya Tehlikesi Var Mı

Elde aşırı terlemenin bir hayati tehlikesi olmamakla beraber en sıkıntılı bölgesel yaşanan aşırı terleme durumu olmakla bilinmektedir. Zira bütün işlerimizde kullandığımız ellerde oluşan aşırı terlemeler neticesinde birçok durumdan uzak kalırız.

El Terlemesi Nasıl Önlenir El Terlemelerinin Çözümü

Elde aşırı terleme durumlarını önleyebilmek zor bir durumdur. Bunun için uygulanacak psikoterapiler veya alınacak ilaçlar, bitkisel ilaçlar, bitkisel çözümler de kişileri aşırı terlemeden kurtaramayabilir. Fakat aşırı olmayan terlemeleri önlemek için “terleme önleyici losyonlar” kullanılabilir.

El Terlemesinde Tedavi Yöntemleri

Elde Terleme Nedenleri Nelerdir,

Elde Terleme Nedenleri Nelerdir,

Normal olan el terlemelerinde krem ve losyon tedavileri uygulanırken, aşırı el terlemeleri için kesin bir tedavi olmamakla beraber geçici tedaviler yapılabilmektedir. Bu geçici tedaviler haftada 2 veya 3 defalık “iyontoforez tedavisi” uygulanabilmektedir ve bu tedavi seanslar halinde olmakla en az 30 dakika sürmektedir. Ayrıca eller için botoks tedavisi yapılabilir fakat botoks pek önerilmeyen bir yöntemdir.

Elde Aşırı Terlemenin Kalıcı Tedavisi Var Mıdır?

Elde aşırı terlemeyi kalıcı bir şekilde önleyebilmek için kullanılan tek ve etkili yöntem ise “Klipsli ETS Ameliyatıdır.”

ETS Ameliyatının etkili olduğu ellerdir. Tedavi sonrasında, yapılan araştırmaların neticesinde ellerde tam kuruluk olduğu gözlemlenmiştir. Yani her 100 kişiden 2si terlemeden kurtulamazken diğer kişiler artık terleme sıkıntısı çekmemektedir.

Sonuçları: Elde aşırı terleme yaşayan kişilerde bu yöntem son derece etkili olmaktadır. Tedavi yapıldıktan sonra artık yıllar boyunca terleme sıkıntısı giderilmektedir. Yapılacak olan bu tedavi sonrasında artık bireyler tokalaşmaya bile çekindikleri anları unutup korkusuz ve rahat bir şekilde ellerini sallayabilir herkesle rahatça tokalaşabilirler.

ETS Kimlere Yapılmalıdır: ETS isteyen herkese yapılabilmektedir. Sağlık açısından hayati tehditler bulundurmayan ETS geçici tedavilerden sonuç alamayan kişiler üzerinde, aşırı terleme yaşayan bireylere de yapılmalıdır.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir