Folik Asit Kilo Yapar Mı?

Folik Asit Kilo Yapar Mı?

Folik asit birçok doktor tarafından önerilmektedir. Folik asit içerisinde birçok vitamin mevcuttur ve B9 vitamini bu vitaminler içerisinde yer almaktadır. Folik asit kilo aldırmaz fakat bir yan etkisi iştahı açması ve çok yemek yemeye sebep olmasıdır. Dikkat edildiği taktirde kilo aldırdığına inanılan mit yok edilecektir.

Doktorlar neden folik asit önerir?

  • Folik asit vücut için gerekli, eksik olan vitaminleri yerine koymasını sağlar. Vücutta vitamin eksikliği görüldüğünde bu ürünün kullanılması önerilir ve vitamin eksikliği giderilene kadar kullanılır. Vitamin eksikliği giderilmediğinde vücuda büyük hasarlar vermektedir.
  • Folik asit çok uzun zamanlar kullanıldığında kilo almaya yardımcı olabilir. Kendisi kilo aldırmaz ama iştah açması sebebiyle kilo almaya sebebiyet verir.
  • Eğer folik asit kullanılmazsa saç kökleri güçsüzleşir ve saçlar dökülmeye başlar. Bu vitaminler doğal besinlerden alınmadığı için folik asit yardımıyla alınacak ve saç dökülmesi engellenecektir.
  • Nasıl ki meyveler kilo aldırmıyorsa, folik asitte içerisinde aynı vitaminleri bulundurduğu için kilo aldırmamaktadır.
  • İştah açma yan etkisini gösterdiğinde düzenli beslenerek, aşırıya kaçmadan yemek yiyerek folik asitin bu kötü etkisini yok etmiş oluruz.
  • Folik asit eğer vücutta eksik olursa bunun zararları kadınlarda kısırlığa kadar gider. Çok önemli sorunlar oluşturabilir. Bu nedenle kilo aldırdığı düşünülüp kullanmamazlık yapılmamalıdır. Hiç bir besin düzenli ve dengeli bir hayat sürerken kilo aldırmaz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir