Göbek Eriten Besinler Nelerdir?

Göbek Eriten Besinler Nelerdir?

 Göbek Nasıl Eritilir, Göbek Neden Büyür, Göbek Nasıl Oluşur, Göbek nasıl Eritirim, Göbek nasıl yaparım

Göbek Nasıl Eritilir, Göbek Neden Büyür, Göbek Nasıl Oluşur, Göbek nasıl Eritirim, Göbek nasıl yaparım

Hem kilo vermek bununla beraber metabolizmanın işleyişini hızlandırmak için sofranızdaki yemeklerinizde zayıflatan baharatları kolaylıkla kullanabilirsiniz. Baharatlar metabolizmanın hızını arttırarak vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlar. Peki, zayıflatan baharatlar nedir? Bu probleminin cevabını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumak için beş dakikanızı ayırmanız kafi olacaktır.

Zayıflamaya Yardımcı Baharatlar:

Zencefil: yemek ve salatalarda kullanacağınız zencefil bitkisi besinlerin vücuttan daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlar. Zencefil ek olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirirken vücudunuzu, zarar veren enfeksiyonlara karşıda korur.

Karanfil: yiyeceklerden sonra ağzınıza atacağınız bir karanfil vücudunuzdan zararlı toksinleri atmanızı elde edecektir.

Yeşil Çay: Yeşil çayın günde 1 bardak içilmesi vücutta antioksidan görevi yapmış olacaktır. Yeşil çay vücuttaki yağları yakma ve kilo verme özelliğine haizdir. Yeşil çay sindirim sisteminin güçlenmesini sağlar.

Tere Tohumu: Salatalarınızda kullanabileceğiniz tere tohumu metabolizmayı hızlandırdığı için daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır. Troid bezlerinin etken çalışmasını ve hızlanmasına neden olur.

Kekik: Her türlü et yemeğinde kullanılan kekik, suyu kullanıldığı vakit yağ yakılmasını hızlandırdığı şeklinde, kolesterolün düşmesini sağlar ve damarların açılmasına destek sağlar.

Biberiye: Salatalarınıza bitki olarak kullanabileceğiniz gibi suyunu da kullanabilirsiniz. Vücuttaki ödemi atan biberiye, dolaşımın hızlanmasına destek sunar ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım eder.

Sivri Biber: Sivri biber ve acı biberlerin tamamı metabolizma hızının artmasına neden olur.

Funda: Funda bitkisinin yapraklarını kaynatıp içtiğiniz zaman bu çay etkisinde bırakan bir zayıflama aracı olmaktadır. Romatizma ağrılarında çok etkili iyileştirici bir bitkidir.

Wasabe: Ülkemizde pek rastlanmasa da özellikle bu nebat Japonya’da zayıflatıcı nebat olarak kullanılmaktadır. Acı bir baharat türüdür. Metabolizmanın kalori yakmasını hızlandırır.

Zerdeçal: Bu nebat vücuda detoks etkisi verir. Karaciğer ve safra şeklinde organlara destek olur.

Mercan Köşk: Yemeklerde kullanabileceğiniz bu bitki sayesinde sindirim sisteminiz daha da hızlanacaktır.

Kırmızı Pul Biber: Kırmızıbiber kullanımını dengelemeniz gerekir. Çünkü bir taraftan iştahınız açılacak diğer yandan yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

Zayıflatıcı baharatlar nelerdir? Bu baharatlar hakkında data almak için birazcık araştırma yapılması kafi olacaktır.

Ve Bu besinler Sizlerin Göbek Sorunlarınıza Yardımcı Olacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir