Göz Kararması Neden Olur?

Göz Kararması Neden Olur?

Göz Kararması Neden Olur

Göz Kararması Neden Olur

Göz Kararmasın’da tansiyonun yükselmesi veya düşmesi ile göz kararması oluşabilmektedir. Veya şekerin düşmesinde veya yükselmesinde yine aynı şekilde göz kararması olabilmektedir. Şekerin düşmesi, yükselmesinden daha tehlikelidir. Ortostopik Hipotansiyon adı verilen bunda’da göz kararması olabilir. Oturduğumuz yerde tansiyonunuz normaldir. Eğer kalktığınız’da tansiyonunuz birden düşmektedir. Bu halde’de yine göz kararması buna eşlik edebilir.

Bazı mide kanamalarında Hasta otururken tansiyonu normaldir. Kanama çok azdır. Tol ere edebiliyordur. Ayağa kalktığı anda hızla tansiyonu düşer. Nabzı artar ve göz kararması buna eşlik edebilir.Birde sıcak ortam’da göz kararması olabilir. Aşırı terlemeler’de, Tuz kayıpların’da, İshal’de, Kusmalar’da, Yani vücuttan aşırı bir şekilde su kayıplarında’da yine göz kararması ile yine olay ortaya çıkabilir. Ve diğer şikayetlerinizde bunlara eşlik eder.

Göz Kararması Hangi Rahatsızlıkların Belirtisidir?

Göz kararması ile beraber mide bulantısı varsa mide hastası olabilir. Ürsel olabilir yada hasta kanıyordur. Bir ağrı kesici içmiştir. Ağrı kesiciden sonra mide kanaması geçirmiştir. O ara’da göz kararması’da ortaya çıkabilir. Göz kararması ile baş dönmesi olabilir. Tansiyon yükselmelerin’de şeker yükselmelerinde veya şeker düşmelerinde baş dönmesi olaya eşlik edebiliyor. Birde vertigo adlı bir olay vardır. Bu iç kulak ile ilgili bir olay bu Vertigo’da iç kulakta’ki denge organı bozulduğunda’da yine Bulantı, Baş dönmeleri ve göz kararması olaya eşlik edebilir. Bazı beyin tümörlerin’de hastalıkların’da beyinin damarsal hastalıklarında’da yine baş dönmesi, göz kararması olaya eşlik edebilir.

Bazı migren olayların’da yine göz kararması, baş dönmesi, baş ağrısı hatta bulantı, kusmada olaya eşlik edebilir. Göz kararması çok masum sebepler ile olabilir. Bir insan bir kere gözü karardı diye kötü bir haber aldı üzüldü, sıkıldı veya çok ortamı soğuttu, sıcaktı yani çok stresliydi gibi durumlarda’da bir kere baş dönmesi yada bir kere göz kararması olabilir. Bunlar illaki bir hastalığa bağlanamaz. Veya ishalin başlangıç döneminde göz kararması ortaya çıkabilir. Veya bir ilacın dokunduğunu düşünün mide’de bulantı ile göz kararması meydana gelebilir. Göz kararması tek başına bir bulgu değildir. yanındaki diğer bulgular ile beraber şikayetler ile beraber değerlendirilmesi gerekir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir