İnsanı Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

İnsanı Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

İnsanı Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir

İnsanı Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir

 Zayıflamak için kesinlikle ama kesinlikle az yemek yenilmelidir. Az yemek için de şart olan şey acıkmamaktır. Acımamak için tok tutacak, uzun süre doygunluk hissi verecek, bununla birlikte enerji verecek sağlıklı gıdalardan tüketmeliyiz. Sağlıklı beslenmek, az az ama her şeyden sık sık yemektir. Et de yenilmeli, sebze de yenilmelidir. Ama ne yenildiği kadar ne kadar yenildiği önem arz etmektedir. Yakılan fazla alınan enerji kilo yapar. Zayıflamak için fazla enerji harcamalı, az yemek yemeliyiz. Kısacası boğazımıza hakim olmalıyız.

Beyaz ekmek bilinenin aksine tok tutmaz, acıktırır. Cipsler, çerezler, hazır gıdalar, hazır yemekler ve her türlü meşrubat kısa süreli tokluk hissi verir. Acıkıp sürekli yemek yemek istemiyorsak bu gıdalardan uzak durmamız gerekiyor.

Yoğurt, peynir ve süt zayıflatıcı özelliği olan besinlerdir. Az yağlı süt ve süt ürünleri tüketmek göbek yağlarını eritir. Ayrıca gece yemek yemek de göbek yapar. Göbekleri eritmek istiyorsanızakşam saat 20:00’den sonra kesinlikle hiçbir şey yememeniz gerekir.

Protein ağırlıklı kahvaltıyla zaman gün içerisinde daha az acıkacak ve günde 267 kalori daha alacaksınız. Sabahları 2 yumurta ve üzerine marmelat sürülmüş 2 dilim ekmek yemek doygunluk hissi bir hayli çok tutacaktır.

Canınız bir şeyler yemek isterse merdiven inip çıkın yani yorulun. Gıdaları ulaşamayacağınız yerlere koyun. Yorulduktan sonra, en sevdiğiniz yiyecek bile olsa yemeyi canınız istemez. Sadece su için ve açlığınız geçiştirin.

İyi uyuyun. bir şey yiyerek rahatlamak yerine mümkün mertebe uyuyun. Uykunun insanları
acıktırmadığı, atıştırma hissini de yok ettiği kanıtlanmıştır.

Farklı şeyler düşünün. Bilim adamları, yiyecek kokusu ile yiyeceğin ağızda olmasının beyinde aynı etkiyi yarattığını keşfetmiştir. Yani eğer canınız bir şey yemek isterse sadece koklayın.

Asla dolu bir tabak yemekle kendinizi denemeyin. Önünüzde daha çok yiyecek olması daha fazla yemenize neden olacaktır. Yemeği dışarıda yiyorsanız garsondan yemeğinizi servis etmeden önce yarısını evinize götürmek için paket yaptırın.

Yemeğinizi aydınlık ortamlarda yiyin. Loş bir ortamda aydınlık bir mekanda yediğinizden daha fazla yediğinizi göreceksiniz. Aydınlık ortamlarda etrafınızdaki kişilere bakarak iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Yemek yerken sohbet edin. Keyifli bir arkadaşınızla güzel bir zaman geçirmek, hoş sohbet yemeğe daha az zaman bırakır. Bu sürede sizin tabağınızdakiler durur.

Yemeği oturarak yiyin. Eğer oturarak hafif bir şeyler yerseniz, alacağınız kalori azalır.

Sadece çorba içerek açlık hissinizin önüne geçin. En yoğun sebze çorbası bile yaklaşık 130 kalori değerindedir.

İştahınızı hafifletmek adına ufak bisküviler, şekerleme, peynir, kuru yemiş gibi yiyecekleri belirli bir miktarda aşırıya kaçmamak kaydıyla yiyebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir