Kalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi GerekenlerKalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı Makyaj Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli, Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj kendi arasında farklı bölümlerden oluşmaktadır. Kalıcı makyaj özellikle bayanlar için bir güzellik bakımı. Sürekli olarak makyajını yenilemek, tazelemek gibi sıkıntılardan kurtulabilmek adına insanlar günümüz çağı sayesinde kalıcı makyajlar yapabilmekte ve bu kalıcı makyajlar sayesinde üzerinde bulundukları makyajın tene düşmesi, akması, tazeleme sıkıntısı gibi sorunlardan kurtulmuş olmaktadır. Kalıcı makyaj ilk olarak profesyonel bir şekilde 2000 tarihinde uygulanmaya başlanmış ve devam etmiştir.

Kalıcı Makyaj uygulaması son model olan profesyonel kalıcı makyaj malzemeleri sayesinde daha sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşmaktadır. Fakat kalıcı makyaj veya makyaj yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur “hijyen” konusudur. Hassas olan kalıcı makyaj uzmanlar tarafından profesyonel malzemeler yardımı ile yapılmaktadır.

  • Profesyonel Kalıcı Makyajlar
  • Özel Tasarım Kalıcı Makyajlar

Öncelikle Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı Makyaj, cilt üzerine doğal olan pigmentleri yerleştirmek demektir. Kalıcı makyaj yapılırken kullanılan boyaların tamamen doğal pigmentlerden oluşması ve mükemmel bileşimi olması gerekmektedir.

Peki Kalıcı Makyaj Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmelidir

  • Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra kişilerin 24 saat boyunca sudan uzak durmaları gerekmektedir “su ile temas sonucunda yaptırılan makyaj bozulur.”
  • Kalıcı makyaj yaptıranların 1 hafta boyunca havuz veya denize girmemelidirler ve ilk hafta içerisinde kalıcı makyajın uygulandığı bölgelere kozmetik ürünlerin uygulanmaması gerekmektedir.
  • Dudaklar için yapılan kalıcı makyaj uygulandıktan sonra tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
  • Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra kesin olarak en az 1 hafta boyunca kişilerin güneşlenmemesi, solaryuma girmemeleri ve cilt bakım uygulamaları yaptırmamalıdır.
  • Lazer epilasyonu yaptıran bireylerin, daha önceden yaptırdıkları kalıcı makyaj bölgesi üzerine pamuk ile kapatma işlemi yapmalıdır.
  • Kalıcı makyaj yaptırılan bölge üzerinde kabuk oluşumunun ve dökülme işlemi aşaması sırasında kesinlikle bireylerin bu bölgede çıkan kabuklara dokunmamaları ve kaşıntı hissine karşı nazik durmalıdırlar. “Kalıcı makyaj yaptırılan bölge üzerinde kaşınma hissi olacaktır ve kabuk tutmaktadırlar, kesin olarak dokunmamak gerek ve kabukları koparmayınız.”

Yukarıda sayılan unsurlar kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Eğer yaptırdığınız makyajda bozulma görmek istemiyorsanız ve sağlıklı-uzun kalmasını istiyorsanız kesinlikle yukarıda sayılan maddelere uymanız gerekmektedir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir