Kasıklarım Ağrıyor Neden Olabilir? (Tüm sebepler)

Kasıklarım Ağrıyor Neden Olabilir?

Kasıklarım Ağrıyor Neden

Kasıklarım Ağrıyor Neden

Kasık ağrısının nedenleri çok çeşitli nedenleri olabilir. Eğer kasık bölgesinde eklem veya bağların incelme veya kasık fıtığı söz konusu değilse iç organlara bağlı nedenler var.eğer idrar’da yanma etnik kasık ağrısı söz konusu ise Bu bir idrar yolu Enfeksiyonu veya taş düşürme olabilmektedir. Bunun yanı sıra eğer yumurtalıklar’da Kisler Varsa Bu kislerin çok büyümesi veya açılması sonucunda ağrı söz konusu olabilir. Aynı zamanda Bazı durumlarda adet döngülerinde Bazı kadınlar’da Yumurtlama sırasında hastalık olmayan kasık ağrısı Söz konusu olabilmektedir. Bunu yanı sıra enfeksiyonlar sonucunda eğer tüpler’de rahim çevresinde şif ferli bir enfeksiyon şiddetli apsileşme söz konusu ise buda bir kasık ağrısı söz konusudur. Rahim yumurtalıklar ve tüplerin baygın iltihabı iflamutuar hastalıkları ismini alır. bunun dışında eğer gebelik testi pozitif ise ve bir süre gebelik rahim   rahim içerisinde görüntülenememişse bu bir dış gebelik olabilir ve buda önemli anne ölüm sebebi olduğundan dikkatle takip edilmelidir. Aynı zamanda bu bölgede bulunan bağırsaklarla ilgili rahatsızlıklar hazımsızlık olabilir, gaza bağlı gerilme, veya başka iltihabi durumlar olabilir. apandisit gibi hastalıklar kasık ağrısına neden olabilir. Ağrının nedenini öğrenmek için doktor muayenesi eşlik eden belirtilerin değerlendirilmesi gerekir.

Akıntım Çok Neden Olabilir?

Her kadının rahimi, rahim ağzını ve vajini ıslak ve sağlıklı tutmak için belirli bir rahim ağzı ve vajinal Ve vajini ıslak ve kuru tutmak için belirli bir rahim ağzı ve vajinal salgısı vardır. Bu salgı belli dönemleri ilerde doğal olarak artabilir. etki etmesi ile Gebelik sırasında bu sık rastlanan bir durumdur. pek hastalıkla ilişkili değildir. bol akıntı sarı yeşil kötü koku  idrar’da yanma ilişkili veya ağrıya neden oluyorsa o zaman o enfeksiyon nedeni ile bu şekilde gelişir. etkinin ortaya konulabilmesi için Mutlaka Bir doktor muayenesi gerekmektedir. ama bunun yanı sıra eğer bir enfeksiyondan şüphe ediliyorsa bu dönemde ilişkiden kaçınılmalıdır.

 • Cinsel ilişkiye girmekten kaçınılmazdır.
 • Kişisel hijyen kurallarına uymalıdır.
 • Gentilal bölge önden arkaya doğru temizlenmelidir.
 • Kişisel bakım ürünlerini Paylaşılmamalıdır.

Aynı zamanda antibiyotik kullanımı sırasında mantar oluşumunda neden olabileceğinden doktor izni olmadan antibiyotik kullanılmalı Bu nedenle antibiyotik kullanımı azaltılmalıdır.

Akıntım da Kan Var Tehlikeli Midir?

Vajinal akıntı da kan olması eğer bu adet dışında ise rahimde, rahim ağzında ve vajande anormal bir üreme hücrede polip ile ilişkili olabilir. Bu bölgelerin kanserleri dahi olabilir. Aynı zamanda bir hastalık olmaksızın yumurtlama döneminde hafif bir kanlı akıntı olabilir. Bu kesinlikle bir hastalık değildir. Bazı kadınlarda düzenli olarak iki adet arasında kanlı akıntı görülebilir. Bunun dışında hormonel dengesizliklerde de adet dışı lekelenme tarzında akıntı olabilir.  Bunun değerlendirilmesi de adet düzenine, yumurtalık ve rahimin değerlendirilmesine göre yapılmaktadır.  Kanda akıntı bazen yumurtlamaya bağlı olabileceğinden bunun zamanlanmasının iyi yapılması çok önemlidir. Bunları kişi kendisi de teşhis edebilir. Ancak düzensizse bazen artan veya azalan miktarda ise ve Et suyu gibi bir akıntı ise Bu O Bölgedeki polit Hatta Kanser İle Dahi İlişki olabilir. Rahim Ağzı kanseri et suyu tarzında Bir kanda akıntıya Neden Olabilmektedir.

Etiketler: ,

Comments: 5

 1. Rabia Ağustos 31, 2015 at 11:52 am Reply

  Kasiklarim cok agriyo bir cocugum var spralle korunuyorum ama akintim oluyo bazen iki damla kan geliyo kanin rengi normal neden oluuo bu agri

  • admin Ağustos 31, 2015 at 12:11 pm Reply

   Hanım efendi siz bu şikayetlerinizi bir doktora bildirin

 2. Rabia Ağustos 31, 2015 at 11:53 am Reply

  Cvp istiyorum

 3. Aysun Ocak 26, 2016 at 6:22 pm Reply

  Bende yumurtalık kisti var Karnım in altarafı yani kasık bölgesi ağrıyor .ayaklarımI hissetmiyorum adet dışı kanamamda var yumurta liklarimda patlama olmuş olabilrmi

 4. Eylul Eylül 1, 2016 at 6:20 am Reply

  Esimle 2gun once birlikte olduk ve o gunden beridir akintim olmuyor kasiklarimda da agri var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir