Kuru Kayısı Kaç Kaloridir?

Kuru Kayısı Kaç Kaloridir?

Kuru Kayısı Kaç Kaloridir?

Kuru Kayısı Kaç Kaloridir?

Metabolizmayı hızlandıran, bağırsak hareketlerini düzenleyen kuru kayısı, diyet listelerinin vazgeçilmez besinlerinden biridir. Sabahleyin aç karnına iki, üç tane kuru kayısı tüketmek, kabızlık problemi yaşayan tüm hastalara önerilir. Besin değeri olarak ta oldukça zengin olan kayısının, içeriğinde; A ve C vitamini, folik asit, potasyum, demir ve lif bulunur. Bu değerli gıdanın, kilo vermek isteyen bireylere diyetisyenler tarafından, ara öğün olarak tüketilmesi önerilir. Ara öğünlerde tüketilen, 2- 3 kuru kayısı bir adet meyve yerine geçmektedir. İçeriğindeki şeker sayesinde, günlük şeker ihtiyacının da tamamen doğal yollardan karşılanmasını sağlayacaktır.

Kuru Kayısı Kilo Aldırır mı?

Kuru kayısı gereğinden fazla tüketilmediği sürece kilo aldırmaz. Kuru kayısı kalorisi düşük bir besindir. Bağırsak hareketlerini düzenlemek için aç karnına yenen kayısıdan sonra, bir bardak ılık su içilmesi önerilir, diyet için öğün aralarında üç kuru kayısı, meyve yerine önerilmektedir. Diyet yapanların, yanında taşıması kolay olan bir besindir, rahatlıkla çantada taşınabilir.

Kuru Kayısının Kalori Değeri

Tamamen doğal bir ürün olan, kuru kayısının 10 gramı(büyüklüğüne göre 2-3 kayısı), 25 kaloridir. Bu oran günlük kalori listesine rahatlıkla ara öğün olarak eklenebilir. Meyve sebze gibi besinlerin uzun süre saklanabilmesi için kurutma yöntemi oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Hazır satılan kuru kayısı veya evde kendi kuruttuğunuz kayısı, hem öğünler arası mide kazınmasının önüne geçecek hem günlük ihtiyacınız olan şeker miktarını dengeleyecektir

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir