Ozon Tedavisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ozon Tedavisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ozon Tedavisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ozon Tedavisi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Ozon tedavisi bağışıklık sistemini aktive eder ve güçlendirir. antioksidan sistemini aktive eder ve mikro dolaşımı veya vücuttaki tüm dolaşım sistemlerini olumlu iyileştirici etkileri vardır. Hormonal bir denge sağlar ve vücuttaki ödemin azalmasına yol açar. Ozon bu etkilerle vücuda, dokulara ve hücrelere daha fazla oksijen sağlamakla birlikte güçlü bir ağrı kesici özelliği olan bir möleküldür. Bilinen her hangi bir yan etkisi yoktur ve iyieşmeyen yaralar, bel fıtığı, boyun fıtığı, hareket kısıklılığı, nörolojik rahatsızlıklar ve parkinson gibi önemli rahatsızlıklarda etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Ozon uygulama yöntemlerinden bahsedecek olursak  mahjong oto terapi denilen yöntem kana katma yada kan yıkama ile yapılan bir tedavi olmaktadır.  Minor oto terepi 2 yada 5 cc hastadan kan alınır ozonlandıktan sonra kas içerisine ilave edilir. Bu uygulama bağışıklık sistemini direk olarak uyarır. Ozon sauna hastalar ozon sauna için özel bir kabine girerler ve yaklaşık 25 ile 30 dk süre ile ozon sauna içerinde kalırlar.

Öncelikle içerisi biraz ısıtılır kişi terler terledikten sonrada ozon verilir kabinin içerisine ve tüm vücuttan ozon emilimi gerçekleşmiş olur.  Torbalama yöntemi el ve ayaklarda  oluşan yara tedavisinde veya dolaşım bozukluğu tedavisinde kullanılır. Bu yöntemlere ilavetten ozonlu yağlarla kozmetik amaçlı veya ağrılın giderilmesinde uygulanabilmektedir. Ozon tedavisi netice olarak bir çok tedavide kullanılabilir.

Ozon Yağının Faydaları

Doğada Bulunan naturel yağlar uygun teknikle ozonlanarak bunların etkileri potansiyelize edilir. En başta zeytin yağı olmak üzere buğday yağı, jojoba yağı, susam yağı gibi bir takım yağlara ozon yüklenilebilir. Doğal yaplar, uygun tekniklerle ozonlanmış ise, ozon kokusuna sahip olur. ozonize jel denilen ozonlanmış zeytin yağlarının yada ozonlanmış aromatik başka tip yağların uygun teknikle jel kıvamına getirilmesi durumunda her hangi bir şekilde katkı maddesi konulmamalıdır. Krembaz gibi katılaşmasını sağlayıcı ürünler kullanılmamalıdır.

  • Egzema,sedef, uçuk, dermatit, yanık gibi sorunlarda ciddi anlamda destekleyici olarak kullanılır.
  • Selülitin kısmen veya tamamen giderilmesi için kullanılabilir.

Ozonize zeytin yağı jeli özellikle kronik ağrıların giderilmesinde ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Eklem ağrılarında, baş boyun ağrılarında, omuz ağrılarında, sırt ağrılarında ve özellikle diz ağrılarında ciddi anlamda ağrının ağrının giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Herşeyden önce hekim tarafından ayırıcı tanısı yapılmış yada teşhis ve tedavisi konulmuş olan ve hekimlerin ısrarla kullanılması gereken ilaçlarına sadece destekleyici bir tedavi olarak kullanılabilir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir