Papatya Suyu İle Saç Rengi Açmak

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açmak

Papatya Suyu ile Saç Nasıl açılır

Papatya suyu ile saç rengi açma veya saç açma bilinen en eski yöntemler arasındadır. Saçlarını boyatmak istemeyen kişiler için çok cazip bir tekniktir. Saçları boyatmak istemeyenler, alerjisi olanlar, kimyasal karşısında alerji duyanlar gibi durumlara maruz kalan kişiler için en büyük teklifi papatya suyu vermektedir. Zira kullanacağı papatya suyu saçları kurutmaz ve bunun yanında saç uçlarının kırılmasını engellemektedir. Saç derisini beslemekteyken kepek oluşumlarını da azaltmaktadır. Boyalarda bulunan kimyasallar saç derisini yakarken bu durum sonucunda saç derisinde yanma oluşmaz.

Peki bu bilinen eski yöntem nasıl yapılmaktadır.

Papatya Suyu ile Güzellik

Papatya Suyu ile Güzellik

Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanmaktadır

Bu durumu uygulamaya başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır bunların arasında size en iyi hususu izah edeceğiz. Papatya suyu ile saç rengini açma işine girmeden önce bu işlemi sadece bir tutam saçınız üzerinde deneyiniz. Bunun nedeni olarak istediğiniz rengi yakalamak için gerekli adım olmaktadır. Bu işlemi eğer aksi şekilde direk olarak tüm saçlarınıza uygulamanız neticesinde bütün saçlarınızın istemediğiniz bir renge bürünmesine neden olabilmektedir.

İşlem aşaması;

30 gram kuru papatyayı toplayın

4 su bardağı su ile kaynatınız. Bu durumlar renk ve saç oranına göre değişebilmektedir saçınız fazla uzun değilse bardak sayısını yarıya indirebilirsiniz.

Papatyalar kaynadıktan sonra ve rengini almaya başladıktan hemen sonra 15 dakika gibi bir süre bekletip soğumaya alıyoruz. Soğuma işi bittikten sonra duşa girip saçlarınızı hafif bir şampuan yardımı ile yıkayınız ve ardından nemli haldeki saçlarınıza papatya suyunu dökebilir veya sprey olarak da işinizi görebilirsiniz. Fakat saçlarınıza aşırı bir papatya suyu sıkmayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızı kurulayınız. Bu durum sonucunda beklenilen sonuç elde edilemezse bu uygulamayı tekrar etmeniz gerekmektedir. Bu arada bu işlemi uyguladıktan yani saçlarınıza papatya suyunu döktükten sonra güneşe çıkmamanız gerekmektedir. Güneşe çıkılması halinde saçlar ve saç diplerinde yanma olabilir.

Kısaca bir özet halinde toparlamak gerekirse;

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açmak

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açmak

Bir avuç papatyayı minimum 2 maksimum 4 bardak su ile kaynatınız. Suda kaynayan papatyalar rengini aldıktan sonra soğutmaya alınız. Saçlarınıza papatya suyunu dökmeden önce hafif bir şampuan ile saçlarınızı yıkayınız ve iyice durulayınız. İyice duruladıktan sonra Soğutma işlemi sonucunda papatya suyunu saçlarınıza dökün ve bekletin. İstediğiniz rengi elde etmek için papatya miktarında ve su miktarında değişiklik yapabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir