Portakal Yağı Faydaları Nelerdir?

Portakal Yağı Faydaları Nelerdir?

Portakal Yağı Faydaları Nelerdir

Portakal Yağı Faydaları Nelerdir

Portakal yağı vücudumuzda cilt sağlığından, cinselliğe birçok alanda etkili ve tedavi edici niteliği olan bir yağdır. Portakalın kabuğundan elde edilenbu yağ soğuk presleme yöntemi  ile elde edilmektedir. Her üründe olduğu benzeri piyasada bulunan sahte portakal yağları da bulunmaktadır. Bu sebeple doğru ürünü alabilmek için soğuk presleme elde edilmiş naturel ürünleri tercih etmek daha doğrudur.

Portakal Yağının Cilde Faydaları:

Özellikle kimyasal işlem görmüş olan portakal yağı daha çok vücudunuza zarar vererekcildinizi olumsuz etkilemektedir. Özellikle portakal yağı ile suyun karıştırılmasışeklindekullanılmaktadır. Harici kullanımlarda ilki portakal yağının doğrudan cilt üzerine uygulanmasıdır. Bir ikincisi ise tedavi çeşidine göre farklı bir yağ veya su ile karıştırılarak cilde uygulanmasıdır. Dâhili kullanımda bir bardak ılık suya bir iki damla damlatılan portakal yağının cilt üzerinde kullanılması yeterlidir.

Portakal Yağı Ne İşe Yarar?

Portakal yağının kokusu tıpkı taze bir portakalı soyup dilimlediğinizde ortaya çıkan o nefis ve güçlü kokuya aynı. Enerjinizi arttıran, kış meyvesi olması nedeniyleson derece yoğun ve enerjik bir kokuya sahiptir. Portakal yağı antidepresan etkisi olan bir yağ türüdür. Hanımların menopoz ve regl dönemlerinde kullanmaları biçiminde yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi olacaktır. Özellikle cilt üzerine masaj yapılarak uygulandığında selülit ve çatlakların iyileşmesinde son derece etkili bir yağ olduğunu siz de gözlemleyebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir