Reflüye İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

Reflüye iyi gelen yiyecekler

Reflüye iyi gelen yiyecekler

Midede kapakçık olarak adlandırılan ve gıdaların geriye yukarıya çıkmasını engelleyen adele yapısı bulunmaktadır . Bu adele yapısı yutma borucu büzücüsü olarak işlev işaret etmektedir . Başka Bir Deyişle tüketilen gıdaların bağırsaktan mideye geriye dönmesini engelleyen tek oluşumdur ve şayet bu bölümde rastgele tek işleme aksaklığı yaşanırsa , reflü meydana gelmiş olabilir .
Reflünün tam anlamıyla oluşum nedeni tam anlamıyla mide asidinin bu kapakçıktan dışarı çıkmasıdır . Kapakçığın görevini mahaline getirememesi halinde , reflü oluşumu gerçekleşir . Böylelikle de kişiye ara ara acı tek tat olarak boğazına ciro . Birçok de hafife alınmayacak tek huzursuzluk olmayan reflü , tek sürü kritik tek rahatsızlık sayılmasa da keyifsiz anlar yaşatmaya sebep meydana iştirak eden tek huzursuzluk olduğundan kontrol altına alınması gerekli olan sorunlar aralarında bulunmaktadır .

Reflün’ün Belirtileri Belirtileri

Kapakçıktan geriye dönen sindirilmiş yiyecek artıklarının yol açtığı huzursuzluk sonucu olarak reflünün en malum belirtisi boğazda hissedilen acı tat olmaktadır . Mideden yiyecek borusuna civarı erişen bu acı tat ve duygusu nihai derece çekilmez tek durum alabilir . Böyle vaziyetlerde bu problemi ortadan kaldırmak amacıyla inşa edilmesi gerekli olan önce birşey de beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesidir .
Bunun dışarısında midede yanma , kramp , merhamet benzeri bulgular ile kuvvetli karın ağrısı da reflü bulguları içinde sayılabilecek durumlardır . Tek Sürü pek yaşanmasa da anlatılan reflü şikâyetleri ara ara kalp ağrısı ve sıkışması yakıntısı ile karıştırılabilmektedir . Fakat bu kuşkuya sahip bireylerin anında doktor kontrolüne gidip tahlillerini yaptırması yeteri kadar olabilecektir .
Reflüyü tetikleyen sebepler aralarında tek sürü yağlı yiyeceklerin , içki , çikolata benzeri besinlerin tüketilmesi nihai derece artırıcı etkide bulunmaktadır . Aynı zamanda tek bir sürü kez hazırlıklı gıdalar ile de beslenmek aynı biçimde tetikleyici olacaktır . Bu vaziyette da reflü bulguları en kısa zamanda meydana çıkacaktır .

Reflünün Tedavisi

Reflü rahatsızlığının rehabilitasyonu hem tek bitkisel yöntemler hem tek de ilaç kullanımıyla gerçekleşebilmektedir . İlaç rehabilitasyonuna de ayrıyeten rejim inşa edilmesi , bireyin reflü sıkıntısından en az derecede etkilenmesini sağlayabilecektir . Tek Sürü ek olarak ilerlemiş vaziyetlerde reflü sorunlarında inşa edilmesi gerekli olan birden çok tıbbi yöntem bulunmaktadır . Şunlar şüphesiz ihmal edilmemelidir zira temel tek rahatsızlık meydana iştirak eden reflü kontrol altına alınmazsa mide fıtığı ve kanserine sebep olabilecek civarı riskli olabilir . Reflünün dağılması bu rizikosu artıracağından , birey zaman kaybetmeden endoskopi yardımıyla reflünün ne civarıylarlediğini ve ne türlü tek tedavi yolu izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgilendirilecektir .

Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır?

Her hastalıkta olduğu benzeri refü konsunda da kesinlikle doktorunuza müracaat ederek tespit edildiği tedavi yönetmini uygulamalısınız , bununla birlikte ayrıyeten hastalığın ek olarak çabuk tedavi edilmesi amacıyla natürel metotları kullanabilirsiniz .

Kantoron Yağı: Reflüye iyi iştirak eden nebatlar aralarında en tek sürü bilineni kantaron yağı olmaktadır . Reflüsü meydana iştirak eden tek birey her erken aç karnına tek çay kaşığı kantaron yağı tüketirse , bu nihai derece rahatlatıcı tek yöntem olacaktır ve birey gününü sıkıntısız geçirecektir .

Kudret Narı: Kantoron yağı dışarısında kudret yağı bilhassa zeytinyağıyla harmanlandığında nihai derece faydalı olarak reflüye etki eden tek madde olacaktır . Kudret yağını aktarlardan pratik tek biçimde sağlamak edebilirsiniz . Gün Içerisinde yalnızca bir tatlı kaşığı bal ve kudret narını karıştırmak , bu karışıma 10 damlaya yakın propolis yağı ilave etmek ve bu karışımı tüketmek reflü hastalarını en tek sürü rahatlatan tekliflerin en başında gelmektedir .

Papatya Çayı: Papatya çayı , sindirim sistemi meselelerine karşın nihai derece gösterişli tek bitkisel tedavi yolu olduğundan , bununla birlikte reflü belirtilerini hafifletmek ve mideyi rahatlatmak yerine da gösterişli tek biçimde kullanılabilir .

Karaağaç Çayı: Karaağaç çayı da yeniden mideyi yatıştırma özelliği ile malum tek maddedir . Karaağaç çayının tesiri öbür bitkilere göre ek olarak fazla yüksek oranda bulunmaktadır . Zira karaağaç çayı yiyecek borusu ve mide zarı arası ve çevresinde ince tek tabak oluşturarak reflü rahatsızlığında meydana çıkan bulguları nihai derece farklılık edilir biçimde yok etmektedir . Karaağaç çayı gün içerisinde 2 kasım 3 kez yemeklerden ardından tüketilebilir . Aynı zamanda hatmi kökü de karaağaç çayı civarı gösterişli tek bitkisel yöntem olarak kullanılabilir .

Sebze: Reflüden en az biçimde etkilenmek amacıyla bitkisel proteinler tüketilebilir . Sebze tüketimi reflü rehabilitasyonu alanında en tek sürü tavsiye edilen madde olmaktadır . Bilhassa lahana tüketimi , reflü problemi hayatını sürdüren bireylerin tek sürü ek olarak rahat tek biçimde yaşamlarını yaşamalarını sağlayabilir .

Elma: Elma reflüye iyi iştirak eden öbür meyvelerden tek tanesidir . Itinalı biçimde elma tüketimi reflüye yakalanma rizikonunu azalttığı benzeri , reflü rehabilitasyonunda de çok gösterişli olduğu bilinmektedir .

Muz: Reflüye iyi iştirak eden öbür meyve ise muzdur . Zaman içinde tek adet muz tüketmek nerflüye ne sebeple meydana iştirak eden sebeplerin ortadan kalkmasını olanağı sağlar . Lif içerdiğinden ötürü muz bununla birlikte mide ve sindirim sistemi amacıyla faydalı besinler aralarında gösterilir .

Kavun: Yukarıda belirttiğimiz benzeri , lif içerir hemen hemen tüm meyve ve sebzeler reflüye yararlıdır . Bunların en başında da kavun gelmektedir . Mevsiminde kavun tüketimi hem tek hastalığın rehabilitasyonuna yardım eden olabilir , hem tek de yakalanma rizikonunu azaltır .

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir