Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Saçlarda Kepek Sorunu ve Çözüm Yolları

Saçlarda Kepek Sorunu

Saçlarda Kepek Sorunu

Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Saçlarımızda bulunan kepeklerden kurtulabilmek için evde uygulanabilecek bir takım çözüm yolları bulunmaktadır. Fakat bu durumun etkili olabilmesi için stresten uzak durulmalı ve kötü beslenme alışkanlıkları giderilmeden etkili bir çözüm görülememektedir. Hazırlayacağınız malzeme ile kepekten tamamen kurtulmak kesin olarak mümkün değildir fakat azaltılabilir ve bu azaltma neticesinde düzgün adımlar atıldığı zaman kepeklerden kurtulmak mümkün olabilmektedir.

 

Kepeklerden Kurtulmak İçin Limon Suyu

Limon suyu sadece kepeklerden kurtulmanızı sağlamaz ayrıca saç diplerinin saç köklerinin güçlenmesini sağlamakta ve saçlara doğal bir parlaklık vermektedir. Limon suyunu saç derinizde kullanmak ve kepekler ile savaşa başlamak için öncelikle saçlarınızı hafif bir şampuan yardımı ile yıkayınız. Ardından nemli haldeki saçlarınızın derisine parmak uçlarınız ile masaj yapar bir şekilde limon suyunu sürünüz. Yarım saat gibi bir zaman beklettikten sonra saçlarınızı tekrardan hafif bir şampuan ile yıkayın ve iyice durulayınız. Saçlarınızı iyi durulamanız kesinlikle çok önemlidir zira limon suyu kalmış saç ile güneşe çıktığınız zaman saç diplerinizde bir açılma söz konusu olacaktır. Limon Suyu veya limon saç derisini temizlerken fazla yağları alır ve saç köklerinin güçlenmesini sağlamaktadır.

Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

 

Kepeklere Karşı Aloe Vera

Saçlarınızda bulunan kepeklerden kurtulmak için aloe vera jelini kullanabilirsiniz. Bu durum saç derisini yumuşatmakta ve saç diplerini güçlendirmektedir. Bu durum sayesinde saçlarınızdaki koparak dökülmeler tarih olacaktır. Duş almadan önce saçlarınıza aloe vera jeli ile masaj yapınız ve ardından 10 dakika gibi bir zaman bekletip şampuan ile saçlarınızı yıkayınız. Bu işlemi kepeklerin azalmasını görene kadar devamlı tekrar ediniz. Şampuan ile hergün saçlarınızı yıkamak saçlarınız üzerinde kuruluğa neden olmaktadır bu nedenden saçlarınızı nemlendirici hafif şampuanlar ile yıkayınız.

Kepeklere Karşı Hindistan Cevizi Yağı

Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Saçlarda Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Hindistan cevizi yağı kepekler ile yapılan savaşta güçlü bir silah olarak bilinmektedir. Banyoya girmeden önce saçlarınızı Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak kullanın. Saç derinizi Hindistan cevizi yağı ile masaj uyguladıktan sonra bir havlu sarıp yarım saat gibi bir zaman bekletiniz. Ardından saçlarınızı fırça ile sakın fırçalamayın ve ılık bir su ve hafif bir şampuan ile saçlarınızı yıkayınız. Bu işlem günlük kullanıma uygundur fakat aşırı kullanımdan kaçınılması gerekmektedir.

Etiketler: , , , , ,

1 comment

  1. Selim Temmuz 14, 2015 at 12:45 am Reply

    Gayet güzel bir yazı olmuş. Kepekten muzdarip olan arkadaşlara şuradaki bilgiler de yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir