Seksin Faydaları Nelerdir

Seksin Faydaları Nelerdir?

İnsan sabahın erken saatlerinde uykudan uyandığında ereksiyon halinde olabilir. Bu fırsat en iyi biçimde değerlendirilmelidir. Sabahları yapılan seks mutluluk hormonu olan oksitosini tetiklediği uzman araştırmacıları tarafından açıklanmış bir bilgidir.Sabahları yapılan seks ile çiftler gün boyunca birbirlerine bağlı kalmakta olup aşk dolu zaman geçirmelerini sağlamaktadır.

Seksin Faydaları Nelerdir

Seksin Faydaları Nelerdir

Erkekler en çok sabahları uyandığında testeron üretmektedir. Bu durumun olması rahat bir seks yapmaya çok yardımcı olmaktadır ve gün içerisinde seksten sonra aynaya bakan çiftler kendilerini psikolojikmen daha güzel hissetmektedirler. Sabahları yapılan seks bağışıklık da kazandırmaktadır. Sabahları yapılan seks çiftler arasında istenme duygusunu arttırarak mutlu olmalarını sağlamaktadır. Sabah yapılan seks iş konsantrasyonunu arttırmakta olup dikkati de arttırmaktadır. Akşam seks yapan çiftler ise bazen gün içerisinde seksi düşünmekte ve işyerinde dışarıda fazla verimli olamamaktadır. Fatak seksi sabah yapan çiftlerde bu durum kesinlikle söz konusu değildir. Sabah zevkli geçen seks sayesinde östrojen seviyeniz yükselecek ve bunun sonucunda cilt ve saç dokusunda iyileşme söz konusu olur.
Sabahları spor yapmak egzersiz yapmak yerine seks yapan çiftler spor yapmış gibi olur ve gün boyu dinç kalmaktadır.
Seks yapmanın vücuda,cilde ve sağlığa yararları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu konu üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre haftada dört veya daha fazla cinsel ilişki yaşayan erkeklerde kalp krizi riski yarı yarıya düştüğü söylenmektedir. Düzenli olarak yapılan cinsel ilişki ile kadınlarda ve erkeklerde felç riskinin de azaldığı bu bilgiler arasında yer almaktadır. Mesela Amerikalı seksolog olan Mary Jo Rapini seks için şu cümleleri kullanmaktadır. ” Seks vücut için en büyük şifadır. Orgazm olabilmek ve rahat nefes almayı öğrenmektir. Eğer düzenli olarak seks yapılıyorsa bu rahatlatıcı etkiler stresi azaltmaktadır. Normal bir seks ilişkisi 4 ile 20 dakika arası sürmektedir. 20 dakika bile olsa bu çok uzun bir süre değildir fakat vücut üzerindeki etkisi gün boyu sürmektedir. Hatta gün boyunun yanı sıra günlerce sürebileceğini de söylemektedir. Spor salonlarına gidip spor yapmak isteyenler bile unutmasın ki seks aynı kardiyo çalışma imkanı sağlamaktadır ve sıkıcı aletlerle meşgul olmaktan seksin cazibesi çok üstündür ve sıkıntı gibi bir durum da söz konusu bile değildir.

Seksin Faydaları Nelerdir

Seksin Faydaları Nelerdir

Bir kadın düzenli bir seks hayatına sahipse gerçek yaşından daha genç göstermektedir. Bu da ciddi bir sağlık riski taşımayı azaltmaktadır. Yani kalp hastalığı, depresyon veya kanser gibi hastalıkları azaltmaktadır. Eşiniz ile yaşayacağınız seks bedeni canlı tutarak zamanı adeta geriye sarmaktadır.
Cinsel bir ilişki yaşandığı sırada bedendeki doğal morfinler yani endorfin (mutluluk hormonu) ile vücut bir rahatlama hissi içerisine girer ve sonra da uykuya kendini bırakır. Orgazm sırasında salgılanan prolaktin hormonu beynin koku alma merkezini geliştirmektedir. Yapılan araştırmalara göre haftada 1 veya 2 defa seks yapmak bağışıklık sistemini %30 oranında arttırmaktadır. Seks ve orgazm sırasında vücut üzerindeki ağrıların da azaldığı gözlenmiştir. Tatmin edici bir seks; damarsal baş ağrılarını ve migreni de azalttığı bu bilgiler arasındadır.
Seks sırasında salıglanan testeron hormonu kemikleri de güçlendirmektedir. Seks sırasında “pelvis” yani “leğen” olarak bilinen kemikte kaslar da koordineli bir şekilde çalışıp kadınlarda menopoz sonrası görülen mesane, bağırsak ve rahim sarkmalarında da azaltma göstermektedir.

Seksin Faydaları Nelerdir

Seksin Faydaları Nelerdir

Seksin etkili olduğu diğer bir konu da adet sancılarının azalmasını sağlamaktadır. Düzenli bir ilişkiden sonra sancılarda azalma görülmektedir. Düzenli seks ile vajina ve pelvis damarlarının dolaşımı gelişip vajinal kuruluk problemlerinin görülmesi de azalmıştır. Vajinal ıslanma vajinanızın kendi damarsal yapısından oluşmaktadır. Yapılan sekslerin sonrasında “libidon“un artmasına neden olan testosteron hormonlarında artış söz konusu olmaktadır. Bu hormon cinsel istek uyandıran hormonlardır.

Etiketler: , , , ,

1 comment

  1. haticee Haziran 26, 2015 at 7:07 am Reply

    tesekur edrimmm bu önmli bilğileri aktardığınız için 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir