Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit vücut bakımlarında ana araçtır. Selülit oluştuktan hemen sonra önlenmesine başlamak gerekmekte olup nedeni de araştırılıp öğrenildikten sonra yağ dokularının kana karışımı sağlanıp ilerlemesi durdurulabilir. Vücut bakımı tek başına selülit’i durdurmaya yeterli değildir. Bunun için stresten kaçınılmalı, düzenli beslenilmeli, bol su ve yeteri kadar uyku ile sağlık korunarak selülitin gelişmesi engellenmektedir.

Selülit kelimesinden tamamen kurtulabilmek için cerrahi yöntemleri uygulanmalı ve yağ emme ameliyatları yağ dokusunun önemli bir bölümü alınıp selülitli bölgeleri ortadan kaldırmak. Piyasada reklam amaçlı satılan kozmetik ürünleri veya cilt ürünleri selülit’i gidermemektedir. Bunların amacı sadece para kazanmak olup selütlerinizden kurtulmak istiyorsanız tek çözüm cerrahi uygulamadır.

Lipo shaping plus adı verilen bir cihaz sayesinde kalça, gıdık, baldır, diz arkası , bacak arkası, ve bel gibi bölgelerde bulunan yağ dokularının etkili ve başarılı bir biçimde giderildiği gözlenmektedir.

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Yağ çekilen bölgelerde lokal anestezi yoluyla sorunlu selülitli bölgelere uygulanan tedavi yöntemi hem zararsız hem de çok güvenlidir.

Lipo Shaping yöntemi yağlar vücuttan alınırken vücuda hiçbir şekilde zarar vermemekte ve kanama, enfeksiyon olmasına olanak sağlamamaktadır. İyileşmeyi hızlı bir şekilde yapmakta ve kişinin normal hayatına kısa bir süre içerisinde dönmesini sağlamaktadır. Son derece doğal olan bu teknik sayesinde çok estetik ve güzel sonuçlar alınabilmektedir.

 

Selülitin Başlaması ;

Selülit 3 (üç) farklı dönemler arasında belirginleşmektedir. Bunlar ;

  • Ergenlik Dönemi ; Selülitlerin şekil göstermesi ve belirginleşmesi cinsel değişimle birlikte kendini gösterebilmektedir.
  • Hamilelik Dönemi ; Hamilelik döneminde anne vücudu üzerinde çok sayıda boş kalan “folikül” hormonu birikmekte olup selülitin oluşmasına zemin hazırlayabilmektedir.
  • Menapoz Dönemi Öncesi ; Önceden var olan selülitlerin artarak gelişmesidir.

    Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

    Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

 

Selülit Oluşumunun İlk Nedenleri ;

Selülit vücutta yağ birikmesi olarak tanımlanırken farklı bir durum ise aslında yağ toplamak kilo alma durumudur. Fakat işlemekte olduğumuz konu içerisinde herhangi bir kilo alma durumu söz konusu olmamakta ve sadece estetik, doğal güzellik işlenmektedir. Selülit olması çok sayıda yağ hücrelerinin olması demekken, hücreler arası değişimi engelleyen konjonktif dokular kafesinde sıkışan yağ hücreleridir.

Selülit sonralarda oluşan genel olarak olgun yaşlardaki insanlarda vücut sarkması olarak tanımlanmaktadır. Hormonaldır ve hormonal olgulara bağlıdır. Düzensizlikler sonucu folikülin hormonu ile oluşan selülittir.

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Selülit Nedenleri ve Kesin Çözümü

Östrojen fazlalığı da selüliti tetiklemektedir. Menopoz sonrası selülit görülebilir. Damar yetmezliği de selülit oluşumunu hazırlayabilmektedir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir