Sivilcelerden Kurtulmanın En Kolay Yöntemleri

Sivilcelerden Kurtulmanın En Kolay Yöntemleri

Birçoğumuzun zaman zaman karşılaştığı ve çok can sıkıcı bir durum olan ciltteki sivilcelerden kurtulmak sanılanın aksine hiçte kolay değildir. Öncelikle profesyonel bir yardım almak ve cilt tipimize uygun ürünleri kullanmamız bu sorundan en etkili bir şekilde kurtulmamızı sağlar. Ciltteki sivilcelerden en çok muzdarip olanlar yağlı cilt tipine sahip kişilerdir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve sık sık sivilce ve kızarıklık problemleri yaşıyorsanız kullanacağınız kozmetik ürünlerinin yağlı ciltlere uygun olanlardan seçmelisiniz. Eğer cilt problemleriniz çok ciddi bir aşamada değilse evinizde uygulayabileceğiniz bazı kürlerle de bu sıkıntılı durumdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz kürleri dikkatli bir şekilde incelediğinizde sivilcelerden kurtulmanın en kolay yöntemlerinin neler olduğunu göreceksiniz. Sivilcelerden kurtulmanın en kolay yöntemleri şunlardır:

• Aspirin: En hızlı ve en ucuz yöntemlerden biri aspirindir. Aspirinin içerdiği anti-enflamatuar maddesi ciltteki sivilce ve aknelerinizden kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır. Bir adet aspirini üç kaşık suyun içinde eritip sivilceli bölgeye sürün ve yaklaşık olarak yarım saat beklettikten sonra cildinizi yıkayıp kurutun.

• Bal Maskesi: Natural bir antibiyotik olan balın faydaları saymakla bitmez. Mükemmel bir besin olan balı ciltteki sivilceler içinde kullanabilirsiniz. Balın yapışma özelliği olduğu için ciltteki kirleri ve pislikleri temizleyerek cildin daha rahat bir şekilde nefes aşmasını sağlar. Bal maskesi yapmak için; iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını karıştırarak hazırladığınız karışımı sivilcelenen bölgeye sürün ve yaklaşık on dakika sonra ılık suyla yıkayın.

• Sarımsak: Sivilcelerden kurtulmanın en kolay yöntemleri arasında sarımsağı da saymadan geçemeyeceğiz. Çünkü sarımsak doğal bir antioksidandır. Bu nedenle akne ve sivilce tedavisinde kullanılacak en iyi bitkiler arasında yerini alır. Sarımsağı sofranızdan hiç eksik etmemekle birlikte ayrıca acil çözüm olarakta bir diş sarımsağı soyarak sivilce çıkmış bölgeye ovalayarakta kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz çok hassas ise sarımsağı ezip bir miktar suyla krem kıvamına getirerekte kullanabilirsiniz.

• Yüzme Havuzu veya Denize Gidin: Eğer imkanlarınız elverişliyse size en yakın yüzme havuzuna gidebilirsiniz. Yüzme havuzlarında kullanılan suyun klorun cildi kuruttuğu bilindiği için buda sivilcelerden kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Aynı şekilde deniz suyundaki tuz oranı da cildinize iyi geleceği gibi ayrıca akne ve sivilcelerden kolayca kurtulmanızı sağlayacaktır.

• Sivilcelerden kurtulmanın en kolay yöntemleri arasında salatalık ve çay ağacı yaprağını da kullanmanız mümkün. Ancak sivilce ve aknelerinizin daha çabuk ve hızlı bir şekilde geçmesini istiyorsanız ilk önce yapmanız gereken şey kesinlikle sivilceleri sıkmamanızdır. Bundan sonra yukarıda verdiğimiz önerilerimizi uygulayabilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileğiyle.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir