Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

ZAYIFLAMAK İÇİN BİTKİSEL ÖNERİLER VE ZAYIFLAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Öncelikle herkesin vücut yapısı bir değildir bilindiği gibi kilolar kişiye ve kişinin yapısına göre değişir.

İdeal kiloyu hesaplamak için hemen hemen herkesin bildiği gibi endexi hesaplarız VKİ metodu normal bir manken degilde herkeste her insanda kendi formunu normal açılardan degerlendirmemizi saglamaktadır.

ZAYIFLAMAK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER

Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

Zayıflamak İçin Bitkisel Öneriler

 1.  Egerki biz yemek yerken çok kalori alıyorsak yiyeceklerimizden vede aldıgımız kaloriyi gün boyu aldıgımız kadar kalori harcıyamazsak bu kişiyi şişmanlatır ve kilolardan kaçamazsınız. Zayıflamak isteyen bir insan gün boyu aldıgı kalorinin fazlasını tüketmelidir. Bunu yapabilmek için hareketlilik iyidir kalorili yiyecekler fazla tüketilmemelidir yiyecekleri kontrol altına almak vede hareketi arttırmak gerek zayıflamak ve saglıklı yaşam için.
 2. Diyet yapmak için aç kalmak gerekmez bazı okuyucular diyet kelimesi duyduklarında aç kalmayı düşünüyorlar aslında diyet demek saglıksız ve düzensiz yeme alışkanlıklarından vazgeçmektir ve saglıklı düzenli yeme alışkanlıkları kazanmaktır. Eger aç kalırsanız günlük işlerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde yerine getiremez yaşamanızı yürütemezsiniz ayrıca kendinizi yorgun halsiz hissedeceginiz için rejimi devam ettiremezsiniz egerki uzun süre aç kalırsanız vücudunuz artık enerji depolamayı bırakır ve yediğiniz her lokma vücudunuzda bir yag gibi stoklanmaya başlar yine kilolarınızdan kurtulamazsınız.
 3. Yemeklerimizi boşa atmayalım ziyan etmiyelim hiçbir ögün atılmamalıdır. Özellikle sabah kahvaltısı metabolizmanın verimli çalışmasını sagladıgı için sabah kahvaltısı önemlidir. Düzenli ve dengeli rejim<diyet> yaparsanız kendinizi dinç enerjik ve neşeli hissedersiniz ve kolayca kilo verirsiniz. Bunun için size verecegim yemek programındaki mamülleri düzenli ve eksiksiz yemenizi tavsiye ederim.
 4. Genel olarak hazır gıdalardan beyaz un ve şekerlerden yapılmış ve rafinelerdeki yiyeceklere itibar etmemenizi tavsiye ederim yağlı etler gibi hayvansal yağlardan tereyağlarından kendinizi koruyun hiç yemeyin demiyorum yiyin ölçülü yiyin fazlasından kaçının.
 5. Kepekli makarnalar, kepekli ekmekler , baklagiller , sebze giller, kuru yemişler,yagsız etler , salatalık, kabuklu pirin ve ölçülü derecede zeytin yagı tüketin zayıflamada çok etkili olacaktır.
 6. Fazla tuz tüketiminden kafeinlerden fazla soslu yemeklerden şekerli yiyeceklerden olabildigince uzak durmanız yararınıza ve zayıflamanıza yardımcı olur.
 7. Stresten olabildigince uzak durulması gerekir stres yaparsanız eger stres kiloları insanlarda çok müthiş kilo arttırır zayıf insanları ise aşırı derecede zayıflatır spor yapmak stresi azaltıyormuş araştırmalara göre stres kolarinin yüzde 20 yüzde 30 oranında daha fazla harcandıgı saptanmıştır.
 8. En saglıklı kilo verme yöntemi yavaş yavaş kilo vermektir hızla verilen kilolar yine hızlı bir şekilde alınabiliyor en dogru ve ideal kilo verme yöntemi haftada ortalama 1 veya 2 kilo vermektir en ideal kilo vermek haftada 1 veya 2 kilo vermektir.
 9. Şok diyet olarak bilinen aşırı kilo vermek için aç kalanlar rejimi daha fazla sürdüremedigi için verdigi kiloları hemen geri kazanmaktadır kilo vermek için spor ve hareket önemlidir saglıksız beslenme ve yemek yemiyen ler fazla sıvı su kaybı yaşarlar bu tip diyetler uzun sürmez bizim diyet listemiz bünyeden bünyeye degişsede en ideal kilo verme ortalama 1 veya 2 kilodur haftalık.
 10. Her sabah uyandıgınızda mümkün oldukça bir bardak ılık su için aç karınla ve günde ortalama en az 2 litre su tüketin.
 11. Akşam yemeklerinizi mümkün oldukça saat 20.00 dan önce yiyin sakın ola yemek yedikten sonra yatmayın çünkü yaptıgınız diyet bir işe yaramaz neden akşam 20.00 dan önce yiyin diyorum çünkü yatma vaktine kadar hareket ederseniz yediginizi eritmeye başlarsınız eger yedikten sonra yatarsanız yediginiz size yag olarak geri döner.
 12. Diyet yaptıgınız zaman kesinlikle havuç, mısır, üzüm, ve muz gibi yiyeceklerden olabildigince uzak durmalısınız yemek yedikten sonra eger meyve yiyecekseniz yemek yedikten en az 2 saat sonra yemelisiniz.
 13. Eger kilolarınız istediginiz ideal kilonuza ulaştıysanız bir yıl boyunca beslenmenize dikkat edin çünkü verilen kilolar düzensiz beslenirseniz bir yıl içinde kolaylıkla alırsınız.

NOT : BAZI SİTELERDE BİR AYDA 15 KİLO VEREBİLİRSİNİZ VEYA 7 GÜNDE 10 KİLO VEREBİLRSİNİZ GİBİ YAZILAR VE REKLAMLAR PAYLAŞIYOR OLABİLİR ONLARA KANMAYIN SİZE DEDİGİM GİBİ İDEAL KİLO VERMEDE HAFTADA EN FAZLA 2 KİLO VERMEKTİR 2 KİLODAN FAZLASI SAĞLIKLI OLMAZ DEĞERLİ OKURLAR.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir