Alternatif Tiyatronun Özellikleri Nelerdir?

Alternatif Tiyatronun Özellikleri Nelerdir?

Tiyatro-Nedir-Nasıl-Oyuncu-Olunur

Tiyatro-Nedir-Nasıl-Oyuncu-Olunur

Özellikle Alternatif Tiyatronun üzerine tartışma yürütülen bir şeydir. Aslında Alternatif Mekandan Bash edebiliriz. Alternatif Tiyatronun mekanları vardır.  Artık dünyanın her yerinde seyirciyi İtalyan seyirci düzeyine olma ve oyunu içine sokan oyuncu ile 1 metrede göz göze kalmasını sağlayan bir mekan seçiminden bahsetmekteyiz Alternatif Derken. Evet bu kombinasyon tiyatro İtalyan sahnenin biridir. O tiyatro devam ettiğine göre alışlara geldik tiyatro bildiğine göre asla onu yermek için söylemez. alışıla geldikçe o tiyatronun olduğu sürece şimdiki mekan var olduğu için bir alternatiftir. alternatif mekanlardan yapılan oyunlar için alternatif tiyatronun çok doğrudur. o yüzden alternatif tiyatro dediğimiz şey komvoyasyonel tiyatro mekanı denir. Ve kadife Koltuklardan, Kadife perdelerden oluşmaktadır. Tiyatroda, alternatif mekanlardan söz edilebilir. Alternatif tiyatroda seyirciler, oyuncularla oyun sırasında iletişim kurarlar. Seyirci, oyunun içinde yer alır.

Oyunculuk Teknikleri Nelerdir?

Constantin Stanislavski, kendi dönemine kadar uygulanan tüm oyunculuk tekniklerini sistemleştirdi. Dolayısıyla Stanislavski metodu, tüm oyunculuk tekniklerinin temelini oluşturur. Tabi hepsinin üzerine ve btn oyuncular yaptıklarının şeyi ne olduğunu bilmemeleridir. böyle bir şekilde kuramsallaştırma’dan yapıyorlar ama Stanislavsk bune bir kural biçmektedir. Stanislavskinin bütn hayatı oyuncuya kendini geliştirdiği kuralın çeşitli yönlerdirme ve şekillendirmesi ve dalgalandırması vardır. ve kendi anılarımızdan yola çıkarak bir duyguyu oluşturan ve bunu yansıtmak noktasından başlıyorsanız daha sonra hayatınızdaki son dönemlerini ve fiziksel eylemlerin oyunculuğun temel motivasyonu olması gerekmektedir. bir skalası vardır. metod nasıl psikalizde onlarca yöntem varsa ama tm kaynak soyut’sa sosyalizm ama temel kaynak matsa tiyartoda’da onlarca’da metod vardır.

Doğaçlama Nedir? Teknikleri Nelerdir?

Doğaçlama, tiyatronun kökeni olarak nitelenebilir. Oyuncunun bir durumu ya da karakteri hiçbir yazar veya karakter yönelimi olmadan, kendi deneyimiyle canlandırmasına dayanır. Doğaçlama, oyuncunun kendini keşfetmesini sağlar. Oyunculuk eğitiminde büyük önem taşır.

Etiketler: , , , ,

1 comment

  1. ferit Nisan 13, 2015 at 6:31 pm Reply

    Çok Teşekkür Ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir