İnadına Aşk

İnadına Aşk

Televizyon dizisi sektöründe sürekli gelişen teknolojinin ve bu konuda yapılan yeniliklerin eseri olarak ortaya çıkan ve herkesi peşinden sürükleyici etki yaratan wattpad çalışmaları doğrultusunda gelişmiş bir oluşum olan inadına aşk dizisi seyircisini etkisi altına almıştır. Wattpad anlam bakımından incelendiğinde yazma isteğine sahip ve yazma kabiliyeti olan herkesin bu konularda çalışma yapabileceğini ortaya çıkaran bir özellik olmaktadır. Her şey hakkında yazı yazabilme olanağı sağlayan online kitap sitesi wattpad oluşumunu nitelendirmektedir. Yazılmış olan hikayeler fanficton hikayeler olarak ortaya çıkan kitap inanılmaz seviyede kitleleri etkilemektedir. Böyle bir kurgudan ortaya çıkmış olan inadına aşk çalışmaları kapsamında ve bu alanda başarılı kurgular ve çok iyi kalemler ortaya çıkmaktadır. Yayıncılar acısından bu potansiyel ortaya çıkan inanılmaz ilgi özellikle bazı hikayelerin yabancı nitelikli kötü çocuk içeren sınır tanımayan özellikler taşıyarak oluşturulan dizi karakterlerine yansıtılmaktadır. Bu çeşit çalışmalar yayıncılık alanında yeni kapılar acarken yeni bir dünya oluşumunda etkili olmaktadır. İnadına aşk çalışmaları da wattpad yazarlarının televizyon sektörüne giriş yaparak burada yer alabileceklerini göstermiştir.

Çünkü inadına aşk dizisi oluşturulurken kaynağına bakıldığında wattpad olarak oluşturulmuş bir online kitabın televizyon dizisi olarak hayata geçirilmiş yönü olmaktadır. Wattpad oluşumu tamamen kişilerin özgür iradesi düşünce yapısı ve hayallerinin ürünü olarak online kitap özelliği taşımaktadır. Online kitap yazmak yakın zamanda oluşturulan baskı zahmeti olmayan bir kitap türü olarak internet bağlantısı sağlayabilen herkes tarafından faydalanma imkanı bulunan bir faaliyettir. Kitapta geçen karakterler dizi sektörüne yansıtılarak yaşama uyarlanmıştır. İnadına aşk dizisi ekran karnesi nasıl olur düşünülmeden seyirci ile buluşturulmuş sonuç itibari ile başarılı bir netice elde etmiştir. Bu hikayenin oluşumunda en etkili rolü wattpad uygulamasında yayınlanmış olan kitabın yazarı nehir erdem olmaktadır. İnadına Aşk Dizi Konusu Günlük yaşamda ortaya çıkabilecek olan insan karakterleri bakımından inatçı erkeklerin varlığının yanında inatçı kadınlarında var oluşu aşkın hepsinden inatçı olmasına neden olmaktadır. İnadına aşk dizisi yapımcılığı aşamasında ortaya çıkan çalışmaları üstlenen sinegraf tarafından üstlenilmiştir. İnatçılığın üzerine kurulmuş olan ve belirli bir bölgede yaşayan insanların davranışları üzerinden değerlendirilen dizide baş rolleri Açelya Topaloğlu yanında Can Yaman paylaşmıştır. Dizi seyredilme bakımından yoğun ilgi görmüştür. Yönetmenliğini Türkiye’nin dizi sektöründe ve film sektöründe önemli kademelerinde bulunan Türkiye genellemesinde en iyi yönetmen olarak nitelendirilen

Osman Sınav tarafından gerçekleşmiştir. Osman Sınav yönetmenlik konusundaki başarısını ilk kez romantik komedi dizi sektöründe inadına aşk dizisini çekerek ve yönetmenliğinde bulunarak faaliyet göstermiştir. Canlı dizi seyret. İnadına aşk dizi seyret. İnadına aşk dizisi fragman seyret. Diyerek internet ortamında dizi ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. İnadına aşk dizisi hangi kanalda, inadına aşk dizisi bölüm seyret, inadına aşk son bölüm izle diyerek de dizinin tamamını veya istediğiniz bölümlerini izleyebilirsiniz. Dizi izle, dizi son bölüm izle aramaları yaparak ilgi duyduğunuz hoşunuza giden tüm dizileri seyredebilirsiniz. Bu aşamada Osman Sınav tarafından yönetmenliği yapılan romantik komedi dizsisi olarak seyircileri ile buluşan İnadına Aşk her yaştan seyirci kitlesine ulaşarak özellikle gençlerin gözdesi olmuştur. Aşk ve inatçılığın nefret ve oyunların bir arada yürütüldüğü inadına aşk dizi içeriğinde aşkın ve sevginin üstün gelmesi seyircilerin eklediği karelerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Çünkü bir dizi seyredilirken seyirciler tarafından dizi içindeki karakterler günlük hayatta yaşama yansıtılarak değer kazanmaktadır. Bu nedenle içinde aşk, sevgi ve bunun yanında nefret ve oyunların olması romantik komedi dizilerinin seyirciler üzerinde bıraktığı etki fazla olmaktadır.

İnadına aşk dizisi konu itibarı ile bütün yaşam öyküsü Karadenizli bir ailenin kızı olarak yaşamını sürdüren Açelya Topaloğlu’nun Defne rolündeki kişiliğin Aras teknoloji olarak faaliyet gösteren iş yerinde çalışan yakışıklı ve aynı zamanda çapkın olan patron niteliğindeki Can Yaman’ın Yalın rolünde göstermiş olduğu karakterin yanında işe girmesi ile olaylar başlangıç aşamasında start almıştır. Defne ve Yalın tamamen zıt karakterler olarak dizi içinde yer almaktadır. Bu zıt karakterler Defne ve Yalın aralarında nefret dolu bir yaşam öyküsü ortaya çıkartırken bu sürtüşmeler ile hikaye başlangıç almıştır. Defne’nin Karadenizli bir ailenin kızı olması ağabeylerinin baskısı altında büyüyen fakat Karadeniz’in yapısı itibarı ile inatçılığından ödün vermeyen bir kişiliğe sahip olmasına neden olmaktadır. Hikayenin başlangıcında iki zıt karakter olan Defne’nin kardeşi olan Çınar’ın psikopat yapısı ve maço ağabey karakteri hikayenin başlangıç aşamasında olayları karıştırmaktadır. Defne’nin psikopat abisi Çınar’ın Yalın’ın kardeşi durumundaki Yeşim ile görüşmelerinin neticesinde Çınar’ın Yeşim’e aşık olması ile olaylar tamamen karışmaktadır. Defne’nin Aras teknolojide çalışmasına karşı olan Çınar Yalın’ın kardeşi Yeşime aşık olması ile bu inadına dur demek zorunda kalmaktadır. Defne ve Yalın’ın inatçılıkları belirli bir zaman sonra aşka dönüşerek fakat dörtlünün birbirinden habersiz yaşadıkları aşk gün geçtikçe daha da alevlenmektedir.

İnadına aşk dizisi karakterleri yönünden Açelya Topaloğlu Defne Barutçu Aras rolünde kesintisiz 32 bölüm yaşanmış olan kıskanç yapıda 3 ağabey arasında kısıtlamalar ve baskılar altında büyümüş fakat, başarılı sayılabilecek derecede bilgisayar mühendisidir. Hayali olarak kurulan Aras teknolojide çenesi düşük olmasına rağmen Yeşim ile iyi geçinmelerinin neticesinde Yalın ile kimseden habersiz gizlice evlenmişlerdir. Can Yaman Yalın Aras rolünde hayali Aras teknolojinin genç patronudur. İstanbul ailesinden gelen bir kişilik olmasına rağmen kıskanç ve kaba bir niteliğe sahiptir. Kardeşi Yeşim ile birlikte annesi tarafından küçük yaşta terk edilmiştir. Bu yüzden hassas bir yapıya sahiptir. O da Defne gibi başarılı bir bilgisayar mühendisi olmaktadır. Nilay Duru Yeşim Aras Barutçu rolünde Yalın’ın kız kardeşi olarak ve ailenin tek kızı olması nedeni ile ailenin prensesi olarak büyümüş ağabeyi Yalın’ın kıskançlıkları yüzünden sıkıntılar çekmiştir. Defne ile iyi arkadaş olmalarının yanında Çınar’a aşık olur ve gizlice evlenirler. Yerli dizi seyret, inadına aşk bölümleri seyret komutları ile yapacağınız aramalarda bu ayrıntıları dizi içerisinde görsel olarak yaşayabilirsiniz.

 

Dizinin diğer oyuncuları olarak Eren Vurdem , Çınar Barutçu rolünde, Cevahir Turan Ezgi Aksoy rolü ile Cem Belevi, Deniz Aras rolü ile Yeşim Dalgıgeçer Leyla, Aksoy rolü ile Taner Rumeli Toprak Barutçu rolü ile İlay Erkök, Damla Başar rolü Tibet Dursun, İdris Doruk Barutçu rolü ile çocuk karakter oyuncu olarak dizide bulunmakta ve 32 bölüm boyunca oyunculuğunu sergilemektedir. Bilge Şen Pembe Barutçu rolü ile Selim Gürata , Süreyya Aras rolü ile Elvin Levinler , Nehir Aras rolü Aras, Aydın Polat Barutçu, Büşra Çam, Habibe Satırcı rolü Mesut Yılmaz, Adem ve İblis rolü Gizem Totur, Songül karakteri ile Funda Eskioğlu, Meftune Ahenk, Demir Sedef Akıncı karakteri Eylül Su Sapan, Aslı Vardar karakteri ile dizi bütünlüğünü oluşturmuşlar inadına aşk dizisi seyret düşüncesi ile diziyi baştan sona seyredenleri aşk ve nefretin inatçılık ve kıskançlığın aşkın oluşumunda hiçbir engel oluşturmayacağını dönüp dolaşıp seven kişilerin sevdiklerine kavuşacaklarını göstermektedir. Dizinin genelinde Defne Yalın Yeşim Çınar Deniz Leyla Toprak arasında aşkın ve sevginin inat karşısında ne kadar baskın bir durumda olduğunu göstermektedir. Dizi son derece başarılı ve sürükleyicidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir