PTT 1. Lig

PTT 1. Lig

PTT 1. Lig Türkiye futbol federasyonunun kuralları ve yönetimi etkisi altında yürütülen futbol maçları etkili bir şekilde sürdürülmektedir. PTT 1. Liginde gerçekleşen futbol müsabakaları günümüzde etkili taraftar toplama yönünde de heyecanlı futbol karşılaşmalarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Futbol federasyonu . PTT 1. Lig futbolcuları acısından uygunluğu konusunda yapmış olduğu düzenlemeler ile aldığı kararlar futbolun kalitesini sürekli yükseltici ve kaliteli futbol oynanması acısından etkili olmaktadır. . PTT 1. Lig futbolcu uygunluğu acısından alınan kararlar doğrultusunda futbolcu kulüpleri kendi tercihleri doğrultusunda istedikleri sayıda futbolcu ile sözleşme imzalayarak kulüp bünyesinde bulundurma hakkına sahip olmaktadırlar. Alınan bu kararlar sayesinde futbolcuların aktif kadrolarda yer alabilmek için sürekli daha iyiyi kovalamaları acısından etkili bir yöntem olmaktadır. Futbolculuğu meslek olarak yapan kişiler bu alanda sürekli kendilerini geliştirme yönünde çalışmalar yaparak kulüplerin resmi nitelikte elemanları olabilmektedirler. . PTT 1. Lig genel yapı itibari ile Türk futbolunu en iyi şekilde temsil etmek anlamında futbolcuların sürekli aktif olabilecekleri alan olma acısından Türk futbolunun belirli basamaklarını oluşturmaktadır. Türkiye futbol federasyonunun .

PTT 1. Lig kapsamında almış olduğu kararlar neticesinde A takımlar bünyelerinde en fazla 25 futbolcudan oluşarak bu takımların 21 yaş altı kategorisi olarak futbolcular A takım için oluşturulan listelerine yazılmadan yapılacak maçlarda görev yapacaklardır. Türk futbolunun belirli zaman aralıkları ile iyi seviyelerde ortaya çıkması bu konusunda yapılan değerlendirmelerin iyi yönde olmasına neden olmaktadır. Avrupa futbol müsabakalarında ve ya şampiyonlar ligi karşılaşmalarında futbol yönünden etkili başarıların elde edilmesi Türk futbol federasyonunun başta amatör kulüpler sonrasında. PTT 1. Lig seviyesinde yapmış olduğu düzenlemeler sayesinde başarı seviyeleri ortaya çıkmaktadır. Bu yıl . PTT 1. Lig şampiyonu kim olacak? Bu sezon . PTT 1. Lig gol kralı kim olacak? . PTT 1. Lig grubuna hangi takım yükselecek? . PTT 1. Lig kulüpleri futbolcu değerleri ne kadar? . PTT 1. Lig transfer sezonu son dakika haberleri? . PTT 1. Lig son dakika haberleri gibi taraftarların düşünce yapısında ortaya çıkan sorular futbol yorumcuları ve Türk futbol federasyonunun yapmış olduğu açıklamalarda net bir şekilde görülmektedir. . PTT 1. Lig 2015-2016 sezonuna ait olan transfer çalışmalarında almış olduğu kararlar 1. Transfer ve tescil dönemi başlangıç kabul edilerek bu dönemden itibaren uygulanmasına başlanacak olan kararlar aşaması, bu aşamadan itibaren 4 sezon boyunca geçerli olmasına karar verilen .

PTT 1. Lig kulüpleri kulüp yönetimlerinin istekleri doğrultusunda kendi belirleyecekleri sayıda profesyonel kategoride yer alan futbolcular ile sözleşme imzalama işlemi yapabilecekleridir. Fakat A takımı listeleri olarak oluşturulan gruplarda en fazla 25 futbolcu yer alacak şekilde sağlanması gerekmektedir. Bu düzenleme ile oluşturulan A takım listelerinde yer almış olan belirlenene en az miktarda 15 futbolcunun Türkiye’yi milli maçlar kategorisinde temsil edecek olan Türkiye A milli takımı içerisinde oynama özelliğine ve nitelikleri ile uygunluğuna sahip olmaları Türk futbol federasyonu tarafından alınan kararlar doğrultusunda zorunlu tutulmaktadır. 2015-2016 sezonundan geçerli olmak kaydı ile 1. Transfer ve tescil dönemi başlangıç aşamasından önce bulundukları ülke dışında başka ülke A milli takımlarını tercih etmiş olan futbolcular acısından Türkiye genelinde oluşturulmuş olan ve Türk milli futbolunu dünya çapında temsil eden Türkiye A milli takımında oynama uygunlukları ve bu konu ile ilgili bir şart oluşturmaları dikkate alınmamaktadır. Türkiye futbol federasyonu . PTT 1. Lig kapsamında almış olduğu kararlar futbol alanında geniş yer tutarak Türk vatandaşlığına belirli zaman sonrasında geçmiş olan yabancı uyruklu kaliteli futbolcular Türkiye A milli takımının yapmış olduğu resmi maçlarda en az bir tanesinde futbol oynama kabiliyetini ortaya koyduktan sonra alınan kararlar doğrultusunda yapılacak listelerde yer alacaklardır. PTT 1. Lig İlk 11 Oluşumunda 5 Yabancı Türkiye futbol federasyonunun Türk futbolunu iyileştirme amacı ile dünya futbolundan etkili oyuncuların Türk futbol takımlarına katkısı olması amacı ile transfer işlemlerine almış olduğu kararlar doğrultusunda müsaade etmektedir.

Türkiye futbol liglerinde ve PTT 1. Lig kategorisinde başarılı durumda futbol oynayan gençler dünya üzerinde yer alan ülkelerin futbol takımlarında yer alarak elde etmiş oldukları futbol tecrübelerini bu ülkelerin futbol takımlarında oynayarak daha da arttırmaktadırlar. Bu netice ile alınan kararlar Türk futbolunu dünya çapında kendini kanıtlayacak derecede yükseltilmesi amaçlanmaktadır. PTT 1. Lig başarılı futbolcuların yer aldığı bir grup olarak yabancı futbolcuların da katkısı ile kaliteli futbol üretiminde etkili bir aşama olmaktadır. Bu etkiler doğrultusunda alınan kararlar PTT 1. Lig ilk 11 futbolcunun belirlenmesinde 5 yabancı futbolcunun bulunma kararları Türk futbol federasyonu kontrolünde gelişen kararlardan olmaktadır. PTT 1.lig kadrosunda kaç yabancı oynayacak PTT 1. Lig takım kadroları kaç yabancı oynatacak ve PTT 1. Lig yabancı sayısı ne kadar olacak bütün bu kararlara varırken futbol konusunda mükemmeli yakalamak hedeflenmektedir. Alınan kararlar doğrultusunda en az birisi Türkiye A Milli futbol takımı kadrosunda oynamaya uygun olma şartı taşıyacak seviyede en fazla kaleci bulundurma açısından 3 kaleci sayısına A takım listesinde yer verilmesine karar verilmiştir. PTT 1. Lig kulüpleri olarak oluşturulmuş olan 18 kişilik maç kadrosu genel yapı itibarı ile A milli takımda oynayabilmesi uygun olan en az 13 futbolcuyu oluşturacağı listede bulundurulma zorunluluğu getirilmiştir. Listede yer alan bu 13 futbolcu grubundan 1 tanesinin kaleci olma zorunluluk arayışı bulunmaktadır. Bu kapsamda oluşturulan takımlar ellerinde mevcut olan yerli kaleciyi oluşturmuş oldukları kadrolarına almamaları gibi bir durumda oluşturacakları listelere 17 kişilik bir futbolcu listesi yazabilecek olmaları ve sahaya bu şekilde çıkmaları Türk Futbol Federasyonu PTT 1. Lig açısından alınan kararlar doğrultusunda uygun görülmektedir.

Yapılan bu düzenlemeler Türkiye genelinde oynanmakta olan Türk futbolunda yerli oyuncuların daha etkin bir şekilde faaliyet göstermelerini amaçlamaktadır. Yabancı futbolcuların takım üzerindeki etkileri milli duygular çerçevesinde düşünüldüğünde bu tür bir kararın en doğrusu olduğu anlaşılmaktadır. Türk futbol federasyonu PTT 1. Lig kapsamında almış olduğu bu kararlar takımların yapacakları müsabaka listelerinde yer alabilecek durumda olan 5 yabancı futbolcu ile çıkacakları maçlarda oluşturacakları ilk 11 de maçın başlangıcı olarak oluşturulacak kadro olarak uygun görülmektedir. Maça bu şekilde başlamaları kulüplerin başarıyı yakalama aşamasında elde edemedikleri bir durum oluştuğunda futbol federasyonunun sağlamış olduğu kolaylıkları değerlendirme fırsatı bulacaklardır. PTT 1. Lig 21 yaş altı kategorisi olarak Türkiye genelinde Türkiye A milli takımında oynama seviyesinin uygunluğu bulunmakta olan futbolcular A milli takım için oluşturulacak listelerde yer almaksızın ve bu listelere yazılmadan maçlarda etkili bir şekilde görev yapabileceklerdir. PTT 1. Lig futbol kategorisi oluşturması bakımından yabancı futbolcuların en etkin kullanıldığı takımlar olarak Türkiye dışında yabancı takımlarda görev almak üzere transferi yapılan yerli futbolcularında çokluğu açısından gözle görülür farlılıklar ortaya koymaktadır. Başarılı futbolları ile göz dolduran PTT 1. Lig futbolcuları tercih ettikleri yabancı kulüplerde görev alarak Türkiye dışında cereyan eden futbol sektöründen kendilerine faydalı olabilecek kazanımlar sağlamaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir